Dlaczego Evan Ferguson ma zlekceważyć transfer Man Utd i pozostać w Brighton

0
26
Evan Ferguson robi furorę w tym sezonie Premier League.

Irlandzki napastnik Evan Ferguson ma zaledwie 18 lat, a już jest fantastycznie silnym i skutecznym strzelcem. Jest w trakcie swojego przełomu, zarówno w Premier League, jak i w reprezentacji.

Kilka czołowych klubów, w tym Manchester United, przybiega z gotowymi książeczkami czekowymi. Młodzieniec, który ma na koncie trzy gole i dwie asysty w swoich dziesięciu meczach w Premier League, nie spieszy się z podjęciem decyzji.

Czytaj: Antonio Conte został zwolniony

Rozchwytywany nastoletni napastnik Brighton, Ferguson, podobno ma zamiar zlekceważyć zainteresowanie transferami ze strony takich klubów jak Manchester United.

18-latek widział, jak jego akcje gwałtownie wzrosły w tym sezonie na stadionie Amex, rejestrując siedem bramek w 16 występach we wszystkich rozgrywkach. Te wyczyny przyniosły mu wysokie międzynarodowe uznanie w Republice Irlandii.

Ferguson strzelił gola w swoim pierwszym starcie dla Irlandii w ich towarzyskim zwycięstwie nad Łotwą w zeszłym tygodniu, a United wyśle zwiadowców, aby obserwowali go w meczu z Francją w poniedziałek. Mówi się, że również Tottenham i Chelsea uważnie obserwują młodzieńca.

The Sun donosi, że wszelkie próby podjęte tego lata zostaną odrzucone. Dzieje się tak, ponieważ utalentowany nastolatek wierzy, że jego ciągły rozwój najlepiej przysłuży się w Brighton – gdzie ma zagwarantowane regularne mecze, których potrzebuje.

Oczekuje się, że zadebiutuje w reprezentacji Irlandii, kiedy Francja odwiedzi dzisiaj Dublin.

Manchester United jest zainteresowany Harrym Kane’em i Goncalo Ramosem w polowaniu na nową „dziewiątkę”.

Czytaj: Leeds chce powrotu Kalvina Phillipsa