Dlaczego zwolniono Negelsmanna z Bayernu Monachium?

0
27
Julian Nagelsmann jest faworytem do zastąpienia Hansiego Flicka na stanowisku menedżera Niemiec; zdjęcie: Chelsea Express: Twitter

Pojawiają się kolejne spekulacje na temat powodów odejścia trenera Juliana Nagelsmanna z FC Bayern. Były zawodowiec Dietmar Hamann podejrzewa, że brak szacunku ze strony zespołu 35-latka mógł być jego zgubą.

„W piłce nożnej szacunek i wiarygodność dla trenera jest najwyższym dobrem” – wyjaśnił Hamann w programie „Sky” i dodał: „Po prostu było tak wiele rzeczy, że szacunek ucierpiał”.

Odnosząc się do tyrady niezadowolenia, którą Nagelsmann miał otrzymać od Sadio Mané, dodał: „To się nie dzieje, gdy w szatni jest absolutny lider, którego piłkarze szanują”.

Według „Sport Bild”, Mané ostro skrytykował swojego trenera po meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain 8 marca przed zgromadzoną drużyną, ponieważ zmienił go zaledwie osiem minut przed końcem meczu.

Zobacz jeszcze: Marcus Rashford z szacunkiem wobec klubu Manchester United

Według Hamanna nie będzie podobnych incydentów pod rządami Thomasa Tuchela. „I dlatego myślę, że widzimy inną drużynę Bayernu” – podkreślił.

Hamann może zrozumieć, że osoby odpowiedzialne w FC Bayern rozstały się z Nagelsmannem tuż przed najważniejszym meczem z Borussią Dortmund i petardą Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

Oczywiście wiesz, że jeśli nie pokonasz BVB, Dortmund będzie prawdopodobnie faworytem do tytułu mistrzowskiego. A jeśli nie rozstalibyśmy się z Nagelsmannem, wiara w to, że możesz wyeliminować City, prawdopodobnie byłaby jeszcze niższa – wyjaśnił Hamann. Dlatego była to tylko „konsekwentna decyzja”.

Hamann widzi przyszłość Nagelsmanna w Premier League. „Mogę sobie wyobrazić, że w Anglii jest dla niego duży rynek, ponieważ jest jednym z najciekawszych młodych trenerów” – powiedział 49-letni ekspert telewizyjny.

Przeczytaj także: Xabi Alonso zbiera pochwały za swoją pracę w Leverkusen

Premier League jest również ligą, która jest najbardziej lukratywna dla trenerów, „ponieważ w tej chwili jest najwięcej pieniędzy”.

W wywiadzie Hamann mówił również o nadchodzącym meczu z BVB. „Forma, dynamika, są bardzo wyraźne w Dortmundzie, odrobili dziesięć punktów po Mistrzostwach Świata” – powiedział były zawodowiec Bayernu.

Z drugiej strony zmiana trenera w Monachium nastąpiła „w nieodpowiednim momencie” dla BVB. „Wierzę, że w sobotni wieczór zobaczymy inny zespół niż w ostatnich tygodniach” – podkreślił Hamann.

Niemniej jednak były reprezentant wierzy, że BVB może zdobyć tytuł, nawet jeśli przegra w weekend: „Wierzę, że wciąż mają szanse na zdobycie mistrzostwa”.