Do wyboru Bodø/Glimt i Liverpool

0
35
Leopold Wahlstedt

Liverpool może zwrócić się do Skandynawii w poszukiwaniu nowego bramkarza, który mógłby konkurować z Alissonem Beckerem.

Wygląda na to, że obaj jego obecni zastępcy opuszczą Anfield tego lata, kiedy kontrakt Adriana wygasa, a Caoimhin Kelleher reklamuje się, by przejść w poszukiwaniu regularnej gry w pierwszej drużynie.

CZYTAJ: Manchester United zareagował

The Reds mogą zatem potrzebować świeżej krwi, i wydaje się, że mają na myśli jednego zawodnika.

Norweski Varden poinformował, że Liverpool jest zainteresowany Leopoldem Wahlstedtem, który obecnie gra w Odds BK w Norwegii.

23-latek najwyraźniej nie wykluczył przeprowadzki na Anfield, przyznając, że jest zainteresowany i mówiąc w odpowiedzi na plotki: „Nie mam na ten temat komentarza. Może mogę powiedzieć jak Morten (Rönningen, dyrektor sportowy Odds), że nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.”

Reprezentant Szwecji może być potencjalnym niedrogim dodatkiem do składu Jürgena Kloppa, a Varden donosi, że Odds BK oczekiwałby jedynie skromnego 1 miliona euro, który Bodø/Glimt zaoferował za niego w zimowym okienku transferowym.

Kończy mu się kontrakt z końcem 2023 roku, więc to lato jest ostatnią szansą klubu na zarobienie pieniędzy na jego sprzedaży.

Wahlstedt był zawsze obecny dla swojej drużyny w zeszłorocznym Eliteserien, zachowując siedem czystych kont w 30 meczach, pomagając drużynie zająć piąte miejsce.

Niedawny raport Just Football stwierdził, że Wahlstedt może pochwalić się „fantastycznym refleksem” i „potrafi zapobiegać golom, które prawie na pewno trafią w siatkę”, podczas gdy ma bardzo imponujący rekord 40% obron rzutów karnych.

CZYTAJ: Rozpoczęły się negocjacje z Alexisem Mac Allister

Express twierdzi, że Odds BK za Wahlstedta zażąda 1,5 miliona funtów, dla Liverpoolu prawdopodobnie ta kwota nie sprawi większych problemów, podczas gdy dla Bodø/Glimt aktualnie będzie to prawdopodobnie trochę za drogo.