Dobry weekend polskich piłkarzy

0
1184
zdjęcie/źródło: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/robert-lewandowski-krytykuje-pomysl-gry-polskich-pilkarzy-na-euro-u21/mg0png6

To był udany weekend dla polskich piłkarzy zagranicą. W rolach głównych Milik, Zieliński i Lewandowski.

Lewandowski, Milik i Zieliński rozegrali w sobotę swoje spotkania ligowe. Każdy z polaków znacząco przyczynił się do wyników meczów, co nie umknęło uwadze mediów.

Odzyskana nadzieja i idealny napastnik

8 grudnia Napoli zagrało z Frosinone. Podczas meczu polscy piłkarze aż trzykrotnie wpłynęli na przebieg spotkania. Już na początku spotkania Napoli zyskało przewagę nad Frosinone po golu Zielińskiego w 7 minucie spotkania. W 40 minucie do ostatecznej wygranej Napoli przyczynił się również Faouzi Ghoulam. Kropkę nad i, i to dwukrotnie, postawił Milik, który oddał po przerwie dwa gole, ustanawiając ostateczny wynik spotkania Napoli z Frosinone na 4:0.

Włoska prasa zachwyciły się występem Milika i Zielińskiego w Serie A. La Gazzetta dello Sport uważa Milika za – rasową dziewiątkę -. Z kolei portal tuttonapoli.net stwierdził, że Milik jest jednym z najlepszych napastników w Serie A -. Serwis tuttonapoli.net ocenił pozytywnie również grę Zielińskiego – być może w końcu odblokuje się psychicznie, a to trafienie doda mu pewności siebie -.

Portal tuttonapoli.net słusznie zauważył, że gol Zielińskiego może być bodźcem, który rozkręci nieco polaka. Zieliński ma na swoim koncie tylko 3 gole w obecnym sezonie ligi włoskiej. Na ostatniego z nich musiał czekać aż 3 miesiące. Przez tak długi okres można zwątpić w siebie, więc należy wierzyć, że najnowszy gol Zielińskiego przywróci mu wiarę w siebie i Polak zacznie częściej trafnie strzelać.

Zobaczcie gole Milika i Zielińskiego:

Bezbłędna maszyna

Kolejny polakiem, który stał się bohaterem ostatniego weekendu, jest Robert Lewandowski.

Od dłuższego czasu Bayern przechodzi spory kryzys w lidze. Doskonale radzi sobie w Lidze Mistrzów, ale nie wie jak przenieść te pozytywne wyniki do rozgrywek ligowych. Coś jednak zaczęło się zmieniać i Bayern przypomina sobie jak wygrywać spotkania w Bundeslidze. Dużą rolę odgrywa w tym Robert Lewandowski, który ponownie zaczął strzelać gol za golem. Ostatnie spotkanie Bayernu zakończyło się wynikiem 3:1. Lewandowski znacząco przyczynił się do tego zwycięstwa, strzelając dwa gole.

Formę polaka i rolę, jaka odgrywa w trudnych chwilach dla Bayernu, docenia niemiecka prasa. Abendzeitung określa Lewandowskiego – maszyną do bramek, która kontynuuje swoją pracę na linii produkcyjnej -. Z kolei dziennikarz Die Welt zauważył, że Lewandowski odczarował klątwę zespołu, który nie wygrał domowego spotkania od 3 kolejki.

Ostatnie występy polaków za granicą są świetną wiadomością. Miejmy nadzieje, że Panowie dalej tak dobrze będą się spisywać i przeniosła swoje sukcesy również do drużyny narodowej.

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl

źródło artykułu: sport.pl – link 1, link 2, sportowefakty.pl