Dogonił największą gwiazdę Liverpoolu

0
33
Rashford idzie jak burza! (zdjęcie: united, twitter)

Fenomenalna forma Marcusa Rashforda w Manchesterze United pozwoliła mu wyrównać rekord Premier League należący do gwiazdy Liverpoolu, Mohameda Salaha.

Piłkarz Czerwonych Diabłów jest w świetnej formie. Trzykrotnie został wybrany Graczem Miesiąca.

Czytaj: Tytuł Piłkarza Miesiąca Premier League dla Marcusa Rashforda

W czwartkowy wieczór Rashford i Manchester United wygrali 4:1 z Realem Betis. W piątek Premier League ponownie złożyła hołd Rashfordowi.

Na początku sezonu legenda United i mówca piłkarski, Gary Neville, zalecił, aby Ten Hag trzymał Rashforda poza boiskiem. Po trudnym ostatnim sezonie Neville uważał, że Rashford nadal nie ma głowy do gry. Menedżer United zignorował radę uśmiechniętego Neville’a, na co Rashford odpowiedział strzelając gola przeciwko Liverpoolowi w sierpniu. To był sygnał startu.

Napastnik Czerwonych Diabłów, który w tym sezonie strzelił 26 goli, pobił swój rekord życiowy. Reprezentant Anglii był tak imponujący, że w połowie marca zebrał już trzy nagrody Piłkarza Miesiąca w Premier League. Jedyną osobą, której udało się to wcześniej w historii Premier League, jest Mo Salah (sezon 2017/18).

Rashford stał się pierwszym człowiekiem, który zdobył nagrody Premier League jeden po drugim od czasu Ilkaya Gundogana z Manchesteru City w styczniu i lutym 2021 roku i dorównuje zdobyciu trzech trofeów egipskiej supergwiazdy Salahowi w latach 2017-18.

A sezon jest daleki od końca. Gratulujemy!

Czytaj: Czy odejście Cristiano Ronaldo wywołało odrodzenie Marcusa Rashforda w Man United?