Doznał 18. kontuzji w Realu Madryt!

0
40
Eden Hazard coraz bliżej podjęcia decyzji o zakończeniu kariery. Zdjęcie: Twitter, Madrid Xtra

Eden Hazard przeprowadził się za duże pieniądze z Chelsea do Realu Madryt latem 2019 roku, ale kontuzje ograniczyły do zaledwie 73 występów w Hiszpanii.

Real Madryt potwierdził, że Eden Hazard doznał kontuzji kolana – ponieważ trudny okres byłego reprezentanta Belgii w stolicy Hiszpanii trwa.

Hazard, lat 32, dołączył do Realu za początkowe 89 milionów funtów w czerwcu 2019 roku po tym, jak stał się jednym z najlepszych graczy w Europie w Chelsea. Strzelił 110 goli i zdobył sześć trofeów na Stamford Bridge – w tym dwa tytuły Premier League – stając się klubową legendą.

Jednak Hazard miał trudności z powtórzeniem tej formy w Realu, strzelając zaledwie siedem goli w 73 meczach podczas swojego trzyipółletniego okresu. Kontuzje zahamowały postępy napastnika i uważa się, że obecna kontuzja jest jego 18. kontuzją w karierze w Realu.

Czytaj: Była gwiazda Arsenalu i Realu Madryt odpowiada na plotki o zakończeniu kariery

Real potwierdził ostatnią kontuzję Hazarda na swojej stronie internetowej. „Po badaniach przeprowadzonych dzisiaj u Edena Hazarda przez służby medyczne Realu Madryt zdiagnozowano u niego zapalenie ścięgna rzepki w lewym kolanie i jest on obserwowany” – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Real nie podał ram czasowych powrotu Hazarda. Według Narodowej Służby drowia, zapalenie ścięgien jest „łagodną” chorobą, która powinna ulec poprawie w ciągu trzech tygodni. Jest to kontuzja, którą należy leczyć i obserwować – co utrudnia przewidzenie jego powrotu na boisko.

Wiele oczekiwano od Hazarda po jego przeprowadzce do Realu. Podczas swojego pobytu na Stamford Bridge skrzydłowy został wybrany Piłkarzem Roku FWA, Graczem Sezonu Premier League i Graczem Roku PFA – wszystko to miało miejsce w 2015 roku.

Hazard jest także trzykrotnym Graczem Roku w Belgii i dwukrotnym Graczem Roku Ligue 1 UNFP (francuskiego związku graczy). Ponadto został wybrany Piłkarzem Sezonu Ligi Europy w 2019 roku i zdobył Srebrną Piłkę Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Pomimo tych wszystkich wyróżnień, Hazardowi nie udało się powtórzyć swojej formy w Hiszpanii. Ten sezon był prawdopodobnie jego najtrudniejszym do tej pory, ponieważ nie grał w LaLiga od września. Co znamienne, spędził 15 z 20 meczów Realu LaLiga w tym sezonie, grzejąc ławkę.

Czytaj: Erling Haaland po raz pierwszy w Premier League nie strzelił gola w trakcie meczu

Hazard zdobył pięć trofeów w Hiszpanii – w tym dwa tytuły LaLiga i Ligę Mistrzów. Odszedł z reprezentacji w grudniu po tym, jak Belgii nie udało się awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze.

Hazard nadal ma 18 miesięcy do końca swojej obecnej umowy i potwierdził, że nie jest zainteresowany opuszczeniem Realu podczas ostatniego styczniowego okienka transferowego. Możliwa jest letnia przeprowadzka, chociaż zawodnik zasugerował, że lubi mieszkać w Madrycie.

„W styczniu niemożliwe jest opuszczenie klubu, ponieważ mam rodzinę i lubię to miasto” – powiedział Hazard Marca w listopadzie zeszłego roku. „Ale latem możliwe, że odejdę. Mam jeszcze rok kontraktu i to jest decyzja klubu.”

„Jeśli usłyszę: „Eden, dziękuję za cztery lata, ale musisz odejść ”- będę musiał to zaakceptować, bo to normalne. Ale chciałbym grać więcej, pokazać więcej, że potrafię grać, że jestem dobrym zawodnikiem. Jeśli latem Real Madryt powie mi, że muszę odejść, zaakceptuję to.”

Myślisz, że Eden Hazard będzie jeszcze w najlepszej formie w Hiszpanii? Daj nam znać w komentarzach poniżej!