Dramat Stefana Krafta – skoczek wykluczony z mistrzostw świata w lotach

0
347
Stefan Kraft. Zdjęcie: twitter.com/NordicMag

Stefan Kraft nie weźmie udziału w kwalifikacjach do mistrzostw świata w lotach narciarskich. Najpierw koronawirus, teraz odnowiona kontuzja.

Poznaliśmy listę 47 zawodników, którzy wezmą udział w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy (HS240).

Dużym zaskoczeniem jest nieobecność Stefana Krafta, który podczas pierwszego treningu skoczył na odległość 239 metrów. To był świetny skok po COVID-19. Niestety teraz dała o sobie znać dawna kontuzja. Austriak odnowił kontuzję pleców po znakomity skoku w pierwszym treningu.

Po czwartkowych seriach treningowych sztaby szkoleniowe poszczególnych reprezentacji musiały wytypować czwórki zawodników na kwalifikacje. Wyjątkiem byli Norwegowie, którzy mogli zgłosić 5 skoczków z racji posiadania obrońcy tytułu, Daniela Andre Tandego. Tym samym lista startowa została skrócona z 61 do 47 nazwisk.

Jak informuje Austriacki Związek Narciarski, start obrońcy Kryształowej Kuli w niedzielnym konkursie drużynowym nie jest jeszcze wykluczony.

Początek kwalifikacji o 16:00. Transmisja w TVP Sport i Eurosport 1.

Czytaj: Adam Małysz obchodził 43. urodziny. Zobaczcie 10 jego najlepszych skoków w historii

 

 

 

Brak postów do wyświetlenia