Drużyny z Mediolanu wygrywają swoje spotkania

0
45
Oliviera Giroud z AC Milan; zdjęcie: Fabrizio Romano: Twitter

Mediolańskie drużyny odniosły zwycięstwa w sobotnich meczach 23 kolejki włoskiej Serie A. Inter Mediolan pokonał u siebie Udinese 3:1, a AC Milan wygrał na wyjeździe z Monzą 1:0.

W Mediolanie bramki dla Interu zdobyli Romelu Lukaku z rzutu karnego, Henrich Mchitarjan i Lautaro Martinez, Udinese odpowiedziało tylko trafieniem Sandiego Lovrica.

Zobacz jeszcze: Manchester United wygrywa z Leicester City

Natomiast Milan – wygrał na wyjeździe z Monzą 1:0 dzięki golowi w 31 minucie Brazylijczyka Juniora Messiasa.

„Rossoneri”, po słabym początku 2023 roku, ostatnio wyraźnie odzyskali wigor. To ich trzecie z rzędu zwycięstwo, a drugie w Serie A – każde po 1:0. W środku tygodnia pokonali Tottenham Hotspur w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Przeczytaj także: Problemy Realu Madryt przed starciem z Liverpoolem na Anfield

– Mogliśmy spisać się jeszcze lepiej, Monza rozegrała świetną drugą połowę. Był to dla nas bardzo wymagający tydzień – przyznał po sobotnim spotkaniu trener Milanu Stefano Pioli, zadowolony – jak dodał – z postawy swojego zespołu w defensywie.

Wicelider Inter zgromadził 47 punktów, a trzeci Milan 44.

Z ogromną przewagą prowadzi zmierzające po tytuł Napoli (62), które już w piątek pokonało na wyjeździe Sassuolo 2:0. W ekipie gości Piotr Zieliński wszedł na boisko w 58 minucie, a Bartosz Bereszyński był rezerwowym.