Duża krytyka selekcjonera Hiszpanii po porażce ze Szkocją

0
39
Nowy trener Hiszpanii, Luis de la Fuente, zdjęcie: Indeks FTBL: Twitter

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente spotkał się z poważną krytyką po porażce ze Szkocją, mimo że był to dopiero jego drugi mecz w roli trenera drużyny narodowej

Jak zauważa Cadena SER, jego poprzednik Luis Enrique nigdy nie przegrał meczu więcej niż jednym golem w 44 meczach, a de la Fuente potrzebował do tego tylko dwóch meczów.

Podczas gdy oni, podobnie jak większość mediów, przyznali, że jest zbyt wcześnie, aby wydać ostateczną opinię na temat Hiszpanii de la Fuente, skrytykowali „zerową osobowość” strony hiszpańskiej. Miguel Martin Talavera powiedziałby dalej, że podczas gdy Vicente del Bosque wiedział, jak budować na pracy Luisa Aragonesa przed nim, de la Fuente próbował zbytnio odróżnić się od Luisa Enrique.

Zobacz jeszcze: Euro 2024: Gruzja niespodziewanie zremisowała z Norwegią

Tymczasem Relevo, które ma tendencję do cięcia nieco bardziej wyważonego tonu, opublikowało artykuł podkreślający 7 głównych błędów popełnionych przez de la Fuente. Jose Luis Guerrero zwrócił również uwagę, że było zbyt wiele chęci oddzielenia się od Luisa Enrique, brak reakcji na pierwszą porażkę i dokonanie 8 zmian w drużynie, która pokonała Norwegię, bez idealnego występu.

Guerrero podkreślił słabość defensywy, brak samokrytyki i chęć dawania wszystkim minut, co było jego priorytetem podczas jego pobytu w hiszpańskich kategoriach młodzieżowych. „Może nie rozumiał ogromu reakcji mediów na porażkę” – czytamy dalej, porównując krytykę, jaką otrzymał Luis Enrique za wybór swoich ulubionych graczy, podczas gdy de la Fuente korzystał również z Daniego Ceballosa i Mikela Oyarzabala, zaufanych faworytów drużyny U-21.

Przeczytaj także: Czy gwiazda Man City – Erling Haaland straci prawo jazdy?

Sprawy nie będą łatwiejsze dla de la Fuente, ponieważ półfinał Ligi Narodów odbędzie się w czerwcu. Jeśli pójdzie źle, znajdzie się pod dużą presją na początku swojego hiszpańskiego cyklu z drużyną seniorską.