Dwa gole na koniec kolejki La Liga

0
53
32 pkt w 20 meczach Rayo Vallecano; zdjęcie z: Twiier

W La Liga dokończona została 20. kolejka. Dobrze spisujące się Rayo Vallecano podejmowało Almerię. W meczu padły dwa gole, po trzy punkty sięgnęli gospodarze.  Rayo Vallecano –  UD Almeria 2:0.

Dwa gole padły w spotkaniu zamykającym 20. kolejkę La Liga. Rayo Vallecano dobrze spisuje się w sezonie i nawet ma szansę na włączenie się do gry o europejskie puchary. Ostatnio zespół grał w kratkę, wygrane przeplatał porażkami.

Przeczytaj jeszcze: Decyzja w sprawie Jurgena Kloppa zapadła

Poniedziałkowy rywal Almeria ostatni okres w La Liga może zaliczyć do udanych. Ligowy nowicjusz od trzech kolejek nie przegrał i oddalił się od strefy spadkowej. W meczu kibice na gole czekali do 2. połowy. W 54. minucie do własnej bramki trafił Rodrigo Ely, dziewięć minut później wynik gry ustalił Alvaro Garcia.

Dzięki trzem punktom piłkarze Rayo Vallecano awansowali w tabeli na 5. miejsce, z kolei Almeria nad strefą spadkową w dalszym ciągu ma trzy „oczka” przewagi.

Poniżej czołówka aktualnej tabela La Liga po 20 kolejkach.