Dwóch piłkarzy Benfiki znalazło się na radarze Manchesteru United

0
0
António Silva i Joao Neves mogą trafić do Manchesteru United. (zdjęcie: Manolis Giakoumakis, x)

Wszystko wskazuje na to, że latem Manchester United czeka wielka przebudowa.

Manchester United może celować w letnie transfery duetu Benfiki João Nevesa i António Silvy. Ci dwaj piłkarze znaleźli się na radarze „Czerwonych Diabłów”.

Prawdopodobne odejście Erika ten Haga z Man United może przynieść ogromne zmiany, otwierając możliwości dla nowych graczy.

Zarówno Neves, jak i Silva to młode, imponujące talenty, ale ich cena jest wysoka, co może stanowić wyzwanie dla odbudowy Manchesteru United.

Przebudowa Manchesteru United powoduje pojawianie się wiele nowych nazwisk, które są łączone z „Czerwonymi Diabłami”. Według najnowszych doniesień, duet z Benfiki, João Neves i António Silva, może wylądować na Old Trafford przed następnym sezonem.

Prawdopodobne odejście Erika ten Haga z Old Trafford oznacza, że latem spodziewane są ogromne zmiany we wszystkich obszarach. Holender przeżył horror przez kilka ostatnich miesięcy sezonu, którego kulminacją była porażka 0:4 z Crystal Palace.

Man United ma wielu zawodników, którzy mogą odejść, pomimo zapłacenia za nich ogromnych sum pieniędzy, w tym Raphaël Varane i Casemiro, a ich odejście może utorować drogę dwóm gotowym następcom z Benfiki. Chodzi o Nevesa i Silvę, chociaż Fabrizio Romano uważa, że jakakolwiek umowa dotycząca któregokolwiek z nich byłaby „bardzo kosztowna”.

CZYTAJ: Man Utd prowadzi rozmowy w sprawie powołania Garetha Southgate’a

Romano: „Trwają negocjacje Man United z Benfiką”

Manchester United musi wydać dużo pieniędzy, aby pozyskać duet z Benfiki, ale nie wyklucza się takiego ruchu.

Romano stwierdził, że Man United obserwowało duet z Benfiki od kilku miesięcy, choć cena może odstraszyć „Czerwone Diabły” – pomimo rozważenia przez Benfikę jakiegokolwiek ruchu, jeśli Man Utd przekaże odpowiednią kwotę.

„Zdaję sobie sprawę z nowych doniesień na temat duetu Man United i Benfiki, Joao Nevesa i Antonio Silvy. Man United obserwował obu zawodników od miesięcy, ale powinniśmy też pamiętać, że obaj będą bardzo kosztowni. Jak dotąd nie było jeszcze oficjalnych ofert za Nevesa ani Silvę, ale oferty mogą wpłynąć latem. Doniesienia z Portugalii mówią, że bardziej Silva jest do sprzedaży w Benfice niż Neves, ale według mnie sprawa jest otwarta i zależy od napływających propozycji” – napisał Romano.

CZYTAJ: Manchester United ma zastąpić Onanę bramkarzem Realu Sociedad

Neves i Silva byliby idealnymi nabytkami dla Man United

Ten młody duet byłby wspaniałym nabytkiem „Czerwonych Diabłów”. Neves ma zaledwie 19 lat, a już w tym sezonie rozegrał dla drużyny ze stolicy Portugalii ponad 70 występów, w tym zdumiewające 53 występy we wszystkich rozgrywkach – to znakomity wynik jak na tak młodego zawodnika.

Spokojny i opanowany pomocnik, który jest niezwykle biegły w odbiorze, ma klauzulę odstępnego wynoszącą 103 miliony funtów. Niewątpliwie Neves ma przed sobą ogromną przyszłość w piłce nożnej – dlatego klub na Estádio da Luz przyznał mu kontrakt, który będzie obowiązywał do 2028 i dlatego będzie kosztował Man United ogromną sumę pieniędzy.

z Kolei Silva ma klauzula odstępnego wynoszącą 87 milionów funtów, co oznacza, że duet z Benfiki może kosztować łącznie 190 milionów funtów. Silva jest równie imponującym zawodnikiem. Wystąpił już w 93 meczach dla Benfiki, strzelając przy tym 7 goli i notując 9 asyst. Jest kolejną gwiazdą, która ma przed sobą wspaniałą karierę.

W ostatnich tygodniach Manchester United miał problemy na środku obrony, a Lisandro Martínez i Raphaël Varane zmagali się z kontuzjami, Jonny Evans przeżywa ostatnie lata swojej kariery w piłce nożnej, a Willy Kambwala nie do końca rozegrał pełną serię meczów na poziomie pierwszego składu i jako napastnik. W rezultacie Harry Maguire znalazł się w międzyczasie w centrum obrony. Jeśli zgodnie z oczekiwaniami Varane odejdzie latem, Silva mógłby być idealnym następcą.

CZYTAJ: Thomas Tuchel chce zastąpić Ten Haga w Manchesterze United