Eddie Howe wydał werdykt w sprawie Mauricio Pochettino

0
6
Howe pochwalił Mauricio Pochettino. (zdjęcie: Newcastle, Twitter)

Menedżer Newcastle United, Eddie Howe, określił Mauricio Pochettino z Chelsea jako „wybitnego menedżera” przed sobotnim spotkaniem obu klubów w Premier League na St James’ Park.

Pochettino objął stery w Chelsea w lipcu i nadzorował gruntowną przebudowę pierwszego składu latem, wydając ponad 400 milionów funtów na nowych zawodników.

Argentyńczyk wygrał tylko dwa z pierwszych siedmiu meczów na boisku, ale wydaje się, że w ostatnich miesiącach odcisnął piętno w Chelsea, prowadząc swój zespół do pięciu zwycięstw i dwóch remisów w ostatnich ośmiu meczach we wszystkich rozgrywkach.

Chelsea w imponujący sposób zdobyła cztery punkty w dwóch ostatnich meczach przeciwko byłemu liderowi Premier League Tottenhamowi Hotspur i aktualnemu mistrzowi Manchesterowi City przed przerwą na mecze reprezentacyjne, pokonując pierwszy klub 4:1, a następnie remisując 4:4 z drugim.

CZYTAJ: Mauricio Pochettino jest dumny po remisie Chelsea z Manchesterem City

Podopieczni Pochettino zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej, cztery punkty za sobotnim rywalem Newcastle, zajmującym siódme miejsce i 10 punktów straty do czwartego Spurs, jednak w ostatnich tygodniach Howe widział wystarczająco dużo sygnałów, które sugerują, że Chelsea ma na czele drużyny odpowiedniego człowieka, który pomoże jej w realizacji długoterminowych celów.

„Chelsea ma świetnego menadżera, kogoś, kto był już w Premier League i może rozwijać młodych zawodników – pełne uznanie dla niego i pracy, którą wykonał” – powiedział Howe na piątkowej konferencji prasowej.

„Myślę, że Pochettino naprawdę dobrze pasuje do Chelsea, a oni poprawiają się z każdym tygodniem. Wiemy, że to będzie prawdziwy test.”

„Strzelili osiem goli w dwóch meczach. Strzelili osiem goli przeciwko Tottenhamowi i Manchesterowi City”.

„Myślę, że widzimy drużynę z wybitnymi zawodnikami i wybitnym menadżerem, która zaczyna się łączyć i odnajdywać swoją formę.”

„Oczywiście przyjrzymy się im, przeanalizujemy ich mocne strony i wszelkie obszary, w których moglibyśmy potencjalnie ich pokonać, tak jak zrobimy to w przypadku każdego przeciwnika”.

Howe ma nadzieję, że jego zespół Newcastle będzie w stanie wzmocnić się w trudnym spotkaniu z Chelsea i wykorzystać swoją silną formę na St James’ Park.

CZYTAJ: Louis Vuitton chce podpisać wielomilionowy kontrakt z gwiazdą Realu Madryt

Sroki przegrały dwa ostatnie mecze na wyjeździe z Borussią Dortmund i Bournemouth przed przerwą na mecze reprezentacyjne, ale wygrały każdy z czterech ostatnich meczów u siebie, w tym zwycięstwo 1:0 nad Arsenalem.

„Nasza forma u siebie była bardzo silna; zanotowaliśmy kilka dobrych wyników przeciwko niektórym czołowym zespołom” – powiedział Howe. „Patrząc wstecz na nasz ostatni mecz ligowy przeciwko Arsenalowi, widzieliśmy, że był to bardzo dobry występ, pełen dyscypliny i jakości.”

„Kolejny występ i taka atmosfera byłyby więcej niż mile widziane. Jesteśmy zdeterminowani, aby położyć kres wynikowi z Bournemouth”.

Newcastle zwyciężyło, gdy ostatni raz witało Chelsea na St James’ Park, pokonując The Blues 1:0 w listopadzie ubiegłego roku dzięki bramce Joe Willocka w drugiej połowie.

W ten weekend Newcastle będą grać bez co najmniej ośmiu zawodników z powodu kontuzji.