Ekskluzywne: Todd Boehly wygrywa prowizje licytacyjne Chelsea

0
377
Todd Boehly.

Jest wiele przeszkód w dążeniu amerykańskiego miliardera i współwłaściciela Los Angeles Dodgers, Todda Boehly’ego. On sam jest „czysty”, ale nie wolno jednocześnie posiadać dwóch klubów w Premier League. Już fan Tottenhamu i właściciel mniejszościowy musiał wycofać się z konsorcjum Boehly.

„Kryzys jest jednak skierowany przeciwko Clearlake Capital, która ma największy rekord (62%). Podejrzewa się, że firma jest finansowana przez saudyjskie media, które wcześniej zostały wykluczone z procesu.

Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielami „Mystery Bites”, którym zaskakująco kieruje suwerenny naród plemienny Indian. – Zobowiązali się wydać 7 miliardów dolarów i „zdemokratyzować” własność Chelsea.

Rzecznik Romana Abramowicza, który jest sprzedawcą i faktycznie, pomimo sankcji, jest tym, który ma ostatnie słowo, wraz z rządem brytyjskim i Premier League (FA) stwierdził, że jest bardzo pozytywnie nastawiony do planu Suwerennego Narodu, ale że poczeka, aż stanie się bardziej konkretne. – Warto zauważyć, że Abramowicz ani razu nie skomentował oferty Todda Boehly’ego. Jednak jasno dał do zrozumienia, że nie chce sprzedawać krajowi objętemu sankcjami lub komuś, kto chce „umyć sportowo” swój wizerunek.

Sporten.com uzyskał dostęp do wewnętrznej komunikacji i dokumentów, z których wynika, że ​​w rzeczywistości nadal walczą o zakup londyńskiego klubu po tym, jak Todd Boehly miał poważne problemy z przejściem przez proces zatwierdzania.

Mówi się, że Native Sovereign pozyskał oszałamiające zobowiązanie w wysokości 7 miliardów dolarów na ofertę w Chelsea. Rozmowy z władzami brytyjskimi mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Po ostatniej znanej ofercie, z 18 marca, oferent wybrał anonimowość, twierdząc, że oferta publiczna osłabi cel.

Czytaj: Ancelotti przeszedł do historii futbolu osiągając piąty finał Ligi Mistrzów UEFA

Oferent od tego czasu nawiązał współpracę z jedną z największych na świecie instytucji finansowych i nadawców sportowych i nadal jest zdeterminowany, aby rozegrać ostatni mecz dla Chelsea. Po zapoznaniu się z przedstawioną dzisiaj ofertą, możemy potwierdzić, że jest 9 różnych partii, które wezmą udział jako właściciele i poręczyciele oraz że planują zaoferować kibicom dużą część klubu.

Niedawne nagłówki dotyczące uzgodnionych warunków Todda Boehly’ego i planów grupy zdominowały wiadomości Chelsea.

Sovereign Nation planuje zdemokratyzować Chelsea i oddać futbol kibicom. Raporty te sugerują, że oferta jest wyższa niż konsorcjum Todda Boehly’ego. Los Chelsea mógł jeszcze nie zostać przesądzony.

Kilka dni temu, gdy stało się jasne, że oferta konsorcjum Todda Boehly’ego ma się rozwikłać, przedstawiciel Suwerennego Narodu wysłał list do znanego inwestora (którego obiecaliśmy jeszcze nie wymieniać). Sporten.com zapoznał się również ze zmienioną ofertą dla Chelsea, która zostanie wyemitowana dzisiaj o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Oto list:

«Nie mogę się doczekać rozmowy z Tobą na ten temat. Zakup Chelsea FC jest wyjątkową okazją ze względu na następujące czynniki: (i) Abramowicz- winny przez skojarzenie, (ii) usankcjonowana sprzedaż, (iii) prześladowanie kibiców sportowych oraz (iv) zawiły proces sprzedaży, który jest już najbardziej nagłośnionym przejęciem we współczesnej historii.

Możliwość demokratyzacji piątej co do wielkości marki sportowej na świecie, sprowadzenia 135 milionów kibiców Chelsea na jedną platformę, zbierania i monetyzacji danych oraz uruchomienia najbardziej rozbudowanej oferty tokenów bezpieczeństwa na świecie to bezprecedensowa okazja. Nie wspominając o rozszerzeniu globalnego zasięgu Chelsea i nawiązaniu kontaktu z fanami na całym świecie.

Transakcję tę określam jako graniczącą z ezoteryką i bardzo zawiłą. Fakt, że media szukają informacji wartych opublikowania, nie zdając sobie w pełni sprawy z tego, co dzieje się za kulisami, czyni to niejednoznacznym.

W tej chwili sprzedaż Chelsea FC. pozostaje niepewna. Jest jeszcze kilka czynników, którymi należy się zająć, zanim sprzedaż będzie mogła zostać sfinalizowana. Wniosek ten będzie wymagał zatwierdzenia przez (i) Biuro Wdrażania Sankcji Finansowych (OFSI), (ii) Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju, (iii) organ regulacyjny Premier League w Wielkiej Brytanii oraz (iv) przegląd fair play UEFA.

Po zatwierdzeniu przez te cztery grupy (i) organizacja non-profit Chelsea Pitch Owners, (ii) Chelsea Supporters’ Trust oraz (iii)  Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu muszą również zatwierdzić propozycję, zanim będzie mogła zostać przedłożone Fordstam Limited, a także formalnie przez pana Eugene’a Tenenbauma, pana Paula Heagrena i oczywiście pana Romana Abramowicza w celu sfinalizowania sprzedaży. Proces jest w toku. Dla integralności Premier League, Chelsea FC, zawodników i kibiców kluczowe jest, aby zakończyło się to pomyślnie 30 maja lub około 30 maja. Jeśli tak się nie stanie, brytyjski Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu musi uzyskać przedłużenie tymczasowej licencji na prowadzenie działalności Chelsea FC. z brytyjskiego Urzędu ds. Wdrażania Sankcji Finansowych (OFSI). Oczekuje się, że możliwe będzie przedłużenie o 30 dni.

Początkowo ustaliliśmy 24/25 maja jako nasze docelowe daty.

Oczekuje się, że letni rynek transferowy Premier League zostanie ponownie otwarty w piątek, 10 czerwca, chociaż większość międzynarodowych transakcji nie przejdzie do 1 lipca. Premier League zamknie okienko transferowe w poniedziałek, 1 września, o godzinie 23:00. Bardzo ważne jest, aby Chelsea FC. mogło uczestniczyć w letnim oknie transferowym i żaden zawodnik nie zostanie wolnym agentem 25 maja. Licencja Chelsea FC na Premier League na sezon 2022/23 może być zagrożona.

Pomimo tego, że 18 marca zostaliśmy piątym finalistą, musimy jeszcze złożyć naszą najlepszą i ostateczną ofertę. Dlatego wszystkie spiny medialne koncentrują się obecnie na 38% udziałach mniejszościowych należących do Todda Boehly, Hansjorga Wyssa, Marka Waltera i Jonathana Goldsteina. Ponadto 62% udziałów należy do globalnego funduszu venture capital Clearlake Capital i jego inwestorów. Prowadzą wszechobecną kampanię public relations. Wydaje się, że ich strategia polega na publikowaniu od 2 do 4 oświadczeń co 15 do 30 minut. Jednak nie mylcie się: są jedynym publicznym kandydatem, który próbuje publicznie sfinalizować transakcję po przedstawieniu bardzo mocnego Best and Final, ale nie przejęli jeszcze Chelsea F.C.

Wierzymy, że mamy pewne przewagi konkurencyjne:
Podejście Native Sovereign eliminuje wszelkie potencjalne konflikty polityczne związane z pochodzeniem z kraju sankcjonującego.
ChelseaVerse eliminuje wszelkie konflikty dotyczące ograniczeń dywidendowych do 2032 roku.
Ceny biletów można by obniżyć poprzez cyfrowe strumienie przychodów – z korzyścią dla fanów.
Model własności cząstkowej wyeliminowałby to, co spowodowało powtórzenie tej usankcjonowanej sprzedaży.
Strategia tokenów bezpieczeństwa jest niepodważalna i przejrzysta; nie można nią manipulować. W związku z tym nie można będzie manipulować limitem czasowym udziału większościowego (50,1%) przez dziesięć lat za pomocą gwarancji, umów opcyjnych itp. Inni oferenci mogą łatwo obejść…
Mamy poparcie starej gwardii Chelsea FC.

To niezwykle ekscytująca okazja. Biorąc pod uwagę obecny dylemat Chelsea Football Club i zainteresowanie społeczne, by klub służył jako model demokratyzacji sportu, zespół jest idealną franczyzą.

We współpracy z naszymi partnerami z Indii, rdzennych Amerykanów, jesteśmy gotowi zrobić ostateczny impuls, aby zwrócić uwagę na naszą ofertę, jej korzyści dla fanów sportu i jej przyszłe znaczenie. To fascynująca historia: przekręt wiary, a nawet przejaw ironii, który nie będzie łatwo podkreślić.

Myślę, że uznasz to za bardzo motywujące i imponujące, aby dowiedzieć się więcej o naszej lokalnej armii w Chelsea Football Club, która obejmuje byłego dziewięcioletniego prezesa Chelsea Pitch Owners, dyrektorów The Chelsea Support Trust, zawodników, asystentów trenerów i były szef związku piłkarzy. Dodatkowe wsparcie jest dostępne w ramach programu ambasadorów Chelsea Football Club oraz od kluczowych doradców Premier League.

Z przyjemnością z Tobą porozmawiam i cieszę się z Twojej współpracy.

Czas jest najważniejszy.”