Elon Musk przygotowuje ofertę zakupu Manchesteru United za 4,5 miliarda funtów

0
50
Elon Musk jest zainteresowany kupnem Manchesteru United. Zdjęcie: Instant Foot, Twitter

Uważa się, że Elon Musk jest zainteresowany złożeniem oferty za Man United za 4,5 miliarda funtów. Właściciele Manchesteru United, Glazers, rozważają pełną sprzedaż klubu w tym miesiącu.

Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, podobno „monitoruje sytuację” dotyczącą sprzedaży Manchesteru United i może podjąć decyzję o zakupie klubu. Glazerowie wyznaczyli miękki termin składania potencjalnych ofert do piątku.

Sir Jim Ratcliffe pozostaje jedyną osobą, która publicznie zadeklarowała zainteresowanie kupnem klubu od Glazerów. Ale podobno jest duże zainteresowanie ze strony inwestorów amerykańskich, a także grup z Kataru.

Czytaj: Daily Mail: Grupa inwestorów kupi Manchester United i całkowicie przebuduje Old Trafford

I może dołączyć do nich w procesie licytacji Musk, zgodnie z Daily Mail. Twierdzi się, że miliarder „lubi” United i rozważa decyzję o złożeniu formalnej oferty dla klubu.

Musk nie chce przegapić potencjalnej okazji do zainwestowania w jedną z największych drużyn piłkarskich na świecie.

Zaledwie kilka miesięcy temu Musk napisał na Twitterze: „Kupuję Manchester United, witam”. Tweet natychmiast zyskał popularność w mediach społecznościowych wśród hord kibiców United.

Ale Musk wyjaśnił, że jego tweet był „żartem” zaledwie cztery godziny później. „Nie kupuję żadnych drużyn sportowych” – dodał Musk. Oprócz wywołania chwilowego podniecenia wśród kibiców United swoim pierwszym tweetem, Musk również pośrednio zwiększył akcje klubu o prawie 17 procent.

Czytaj: Niewiarygodne, ale prawdziwe! Manchester United szykuje się do okazyjnego zakupu zwycięzcy Pucharu Świata

Oczekuje się, że Raine Group, która przygląda się procesowi dla Glazerów, otrzyma oficjalne oferty w tym tygodniu. Ale „miękki termin” nałożony na 17 lutego może również oznaczać, że rywalizujący oferenci będą mieli okazję do podjęcia działań w późniejszym czasie.

Glazerowie chcą 6 miliardów funtów za pełną sprzedaż, chociaż twierdzono, że są również otwarci na pomysł zachowania większościowego pakietu akcji. Doniesiono, że zarówno Avram, jak i Joel Glazer badają możliwość wykupienia swojego rodzeństwa.

Oferty z Kataru prawdopodobnie zostaną poddane rygorystycznej analizie, biorąc pod uwagę, że QSI jest właścicielem Paris Saint-Germain. Przepisy UEFA zabraniają właścicielowi klubu piłkarskiego posiadania większościowych udziałów w więcej niż jednym klubie, co oznacza, że ​​jakiekolwiek podejście z Kataru musiałoby pochodzić od konsorcjum lub osoby fizycznej.