Elżbieta Wójcik ustanowiła historyczny rekord w polskim boksie

0
4
Pierwsza w historii polska pięściarka w dwóch turniejach olimpijskich! (zdjęcie: Polski Związek Bokserski, x)

Elżbieta Wójcik została pierwszą polską bokserką, która zapewniła sobie miejsce w dwóch odrębnych turniejach olimpijskich. To przełomowe osiągnięcie miało miejsce podczas olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w boksie we Włoszech, podczas którego Polska zapewniła sobie trzy miejsca na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – wszystkie wywalczone przez kobiety.

Wójcik, która startuje w kategorii 75 kg, będzie reprezentować Polskę wraz z koleżankami z drużyny Julią Szeremetą (kategoria do 60 kg) i Anetą Rygielską (66 kg) w nadchodzących spotkaniach. Jednak to wyjątkowe osiągnięcie Wójcik zapisało jej nazwisko w historii polskiego olimpizmu. Po wcześniejszym występie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie awansowała do 1/8 finału, powrót Wójcik na igrzyska olimpijskie podkreśla jej wyjątkowe umiejętności i rosnącą widoczność zawodniczek w boksie wyczynowym.

Wójcik jest pierwszą pięściarką w historii naszego kraju, która na igrzyska pojedzie już drugi raz – startowała również przed trzema laty w Tokio, gdzie odpadła w 1/8 finału.

CZYTAJ: Robert Lewandowski zachwyca, gdy Barcelona triumfuje nad Atletico Madryt

Polski Związek Bokserski podkreślił historyczny kamień milowy Wójcik, czcząc ją jako pionierkę boksu kobiet.

CZYTAJ: Euro 2024: Michał Probierz zdradził skład na marcowe zgrupowanie