Emir Kataru chce kupić Man Utd za 4,5 miliarda funtów – ale potrzebuje kluczowej zmiany zasad UEFA

0
61
Według The Guardian, emir Kataru, szejk Tamim bin Hamad al-Thani, jest zainteresowany kupnem Manchesteru United od rodziny Glazerów. Czerwone Diabły są obecnie wystawione na sprzedaż, a w tym miesiącu spodziewane są oficjalne oferty w procesie oceny. Zdjęcie: Man Utd News/Twitter

Emir Kataru podobno wykazał zainteresowanie kupnem Manchesteru United, ale może nie być w stanie tego zrobić, chyba że zostanie usankcjonowana zmiana przepisów UEFA.

Ponieważ potencjalna sprzedaż Manchesteru United postępuje, potencjalni nabywcy zostali zdmuchnięci przez konkurencję, ponieważ Emir Kataru jest zainteresowany zakupem klubu.

Czytaj: Daily Mail: Grupa inwestorów kupi Manchester United i całkowicie przebuduje Old Trafford

Uważa się, że oferta Kataru zmiażdży wszystkie inne zainteresowane strony, ale według The Guardian, emir Szejk Tamim bin Hamad al-Thani, po zakupie Man United może mieć duży ból głowy przez orzeczenie UEFA.

Emir jest już właścicielem Paris Saint-Germain, przejęcie nastąpiło w 2011 roku. Przepisy UEFA stanowią, że kluby z tymi samymi właścicielami nie mogą mierzyć się ze sobą w swoich rozgrywkach, co oznacza, że ​​United nie będzie mogło zmierzyć się z PSG, tak jak robili to regularnie w ostatnich sezonach. The Guardian informuje również, że urzędnicy Kataru są świadomi takich zasad i teraz szukają rozwiązania, aby kontynuować potencjalny zakup.

Podczas gdy Glazers narzucili United cenę 6 miliardów funtów, Emir wycenia klub poniżej obecnej ceny, zamiast tego proponuje 4,5 miliarda funtów jako bardziej realistyczną cenę.

Czytaj: Pierwsza oferta spodziewana jest w tym tygodniu

Tymczasem przejęcie może całkowicie zależeć od tego, czy uda się przekonać UEFA do zmiany przepisów dotyczących klubów należących do tego samego podmiotu.

Jakakolwiek oferta z Kataru byłaby wielką konkurencją dla oferty Sir Jima Ratcliffe’a. 70-latek jest jednym z najbogatszych Brytyjczyków i urodził się w Greater Manchester. Wyraźnie wyraził zainteresowanie kupnem klubu, gdy proces rozpoczął się w listopadzie.

United potrzebują ogromnych inwestycji w przyszłość, jeśli mają dogonić tych, którzy wydają najwięcej pieniędzy w lidze. W tym sezonie poczyniono duże postępy pod wodzą trenera Erika ten Haga, ale aby klub mógł powrócić do dni świetności, potrzeba więcej znaczących transferów.

Inwestycja z Kataru wydaje się w tej chwili bardzo prawdopodobna, ale może nie dojść do skutku, biorąc pod uwagę, że emir z Kataru jest także właścicielem Paris Saint-Germain, który regularnie gra w Lidze Mistrzów. Ta złożoność sprawia, że ​​transakcja jest obecnie bardzo mało prawdopodobna.

UEFA mogłaby oczywiście zmienić cały scenariusz. W 2021 roku znieśli remis na wyjeździe i mogliby w przyszłości pozwolić klubom należącym do tego samego podmiotu zmierzyć się ze sobą. Ale czy tak się stanie?

Co dalej z Man Utd? Czerwone Diabły są obecnie pod wodzą Erika ten Haga i rywalizują na czterech frontach, starając się wrócić na szczyt futbolowej góry. Wkrótce spodziewana jest sprzedaż, z zebranymi potencjalnymi nabywcami, a każde udane przejęcie Kataru może sprawić, że szef United dostanie ogromny budżet na transfery.