Erik ten Hag jest gotów sprzedać tego lata sześciu piłkarzy Manchesteru United

0
36
Ten Hag jest gotowy zrobić miejsce dla dużych nowości latem, sprzedając sześciu piłkarzy. Zdjęcie: Football Talk, Twitter

Według doniesień, Erik ten Hag przygotowuje się do sprzedaży sześciu piłkarzy Manchesteru United pod koniec sezonu, w tym Harry’ego Maguire’a i Anthony’ego Martiala.

United wzmocnił się w styczniowym okienku transferowym dzięki przybyciu Wouta Weghorsta i Marcela Sabitzera, którzy dołączyli na wypożyczeniu z Bayernu Monachium w ostatnim dniu.

Według Daily Mirror, Ten Hag powiedział hierarchii United w zeszłym roku, że potrzebuje do trzech letnich okienek transferowych, aby przebudować swój skład United i Holender jest gotowy do wprowadzenia poważnych zmian po zakończeniu tego sezonu.

Maguire, Martial, Scott McTominay, Donny van de Beek, Eric Bailly i Alex Telles będą mogli opuścić Old Trafford na stałe.

Czytaj: „Nie jestem Harrym Potterem” – Erik ten Hag odmówił

Rozumie się, że United wierzy, że to lato jest właściwym momentem, aby zarobić na Maguire, podczas gdy środkowy obrońca również chce zapewnić sobie regularny czas gry po tym, jak stracił miejsce w drużynie w tym sezonie.

Tymczasem Martial zmagał się z kontuzjami w tym sezonie i jak dotąd rozegrał zaledwie sześć meczów w Premier League.

McTominay to kolejny zawodnik, który odnotował skrócony czas gry pod wodzą Ten Hag, ponieważ menedżer United zapewnił solidną parę pomocników Casemiro i Christiana Eriksena.

Czytaj: Manchester United zastąpił Christiana Eriksena

Van de Beek, który dołączył do United za 40 milionów funtów z Ajaxu w 2020 roku, rozegrał zaledwie 166 minut w Premier League w tym sezonie i jest pauzowany z powodu kontuzji kolana.

Telles i Bailly zostali wypożyczeni zeszłego lata, a United będzie chciał ich sprzedać w tym roku.