Erik ten Hag przekazuje kibicom Manchesteru United druzgocące wieści dotyczące kontuzji

0
7
Ten Hag o problemach z kontuzjami Manchesteru United. "Nie rozpocząłem ani jednego spotkania naszą najlepszą jedenastką". (zdjęcie: United, Twitter)

Manchester United nadal boryka się z problemami związanymi z kontuzjami, ponieważ Casemiro i Martinez opuszczą mecze aż do Bożego Narodzenia.

Manchester United stoi przed trudnym okresem pod względem kontuzji, a kluczowi gracze Casemiro i Lisandro Martinez mają pauzować aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Nieobecność duetu powiększa rosnącą listę niedostępnych zawodników na Old Trafford, co stawia menedżera Erika ten Haga przed poważnymi wyzwaniami.

CZYTAJ: Manchester United potwierdza kontuzję Casemiro

Casemiro, który doznał kontuzji ścięgna podkolanowego podczas niedawnej porażki w Pucharze Ligi Angielskiej z Newcastle, oraz Martinez, który wraca do zdrowia po operacji spowodowanej nawracającym problemem stopy, opuszczą około 10 meczów we wszystkich rozgrywkach. Kontuzje te jeszcze bardziej pogłębiły obawy Manchesteru United dotyczące kontuzji, z powodu długoterminowych nieobecności piłkarzy, takich jak Tyrell Malacia, Luke Shaw i Amad Diallo, a także Jadona Sancho, który jest obecnie niedostępny z powodów dyscyplinarnych.

W przemówieniu przed kluczowym meczem Ligi Mistrzów przeciwko FC Kopenhaga, Ten Hag przyznał, że termin powrotu kontuzjowanych zawodników jest niepewny.

Powiedział: „Mam pewne ramy czasowe, ale zawsze trudno to przewidzieć, ponieważ mogą wystąpić pewne komplikacje w okresach rehabilitacji. Casemiro i Martinez mają poważne kontuzje i nie spodziewam się, że wrócą przed Świętami Bożego Narodzenia.”

Pomimo tych niepowodzeń, w Manchesterze United pojawia się promyk nadziei, ponieważ Marcus Rashford i Harry Maguire mają powrócić na boisko. Rashford, który opuścił niedawny mecz Premier League przeciwko Fulham z powodu lekkiego urazu, jest gotowy do gry, zwiększając możliwości ataku zespołu. Co więcej, Maguire, który przeszedł wstrząśnienie mózgu po kontuzji głowy w tym samym meczu, również jest dopuszczony do gry.

CZYTAJ: Manchester United i Newcastle zainteresowane młodym talentem z Ligue 1

Manchester United ma nadzieję na szybki powrót do zdrowia Casemiro i Martineza, opierając się jednak na powrocie Rashforda i Maguire’a, którzy wzmocnią skład. Klub stoi przed trudnym okresem, a odporność drużyny Erika ten Haga zostanie wystawiona na próbę, gdy będą chcieli poradzić sobie z zatłoczoną listą meczów.