ESPN: Plan gotowy do podpisania kontraktu z Messim

0
47
Al-Hilal złożył Messiemu propozycję. To może być historyczny transfer. (foto: psg, twitter)

Kiedy jesteś na szczycie świata jako piłkarz i masz na to dowód trofeum Pucharu Świata, to nic innego jak znak, że Twoja kariera nabiera rozpędu. Lionel Messi ucieszył wszystkich Argentyńczyków po triumfie na mundialu wiadomością, że będzie kontynuował grę w kadrze narodowej, w najbliższych miesiącach zostanie wytyczony kurs na resztę jego klubowej kariery.

Według L’Equipe, właściciele PSG ciężko pracują, aby przekonać Messiego do przedłużenia jego kontraktu, który wygasa tego lata. W Barcelonie marzeniem wciąż jest manewrowanie finansowe w celu powrotu Messiego na Camp Nou, na razie nie wiedząc, jak prezes klubu Laparta zamierza to wyczarować.

Czytaj: Zarobi miliony, jeśli nie będzie transferu do Chelsea

Według źródła ESPN, w wielu miejscach na świecie robią wszystko, aby zdobyć podpis Messiego. Po tym, jak Arabia Saudyjska była w stanie zaprezentować Ronaldo i Messiego na tej samej arenie w towarzyskim meczu między złożoną drużyną Arabii Saudyjskiej a PSG (gdzie obie ikony oczywiście zdobyły punkty), motywacja Saudi Pro League wzrosła, aby sprowadzić argentyńskiego mistrza świata do kraju.

Według źródła ESPN, Messi, jeśli odrzuci PSG, otrzyma taką samą ofertę jak Ronaldo, co uczyniło Portugalczyka najlepiej opłacanym sportowcem na świecie.

Na dzień dzisiejszy kluby z Arabii Saudyjskiej mogą zarejestrować siedmiu zagranicznych graczy w drużynie, według źródła ESPN, liczba ta zostanie zwiększona do ośmiu graczy, aby skusić więcej zagranicznych graczy do ligi.

Czytaj: W pogoni za podpisaniem marzenia

Kiedy plan jest gotowy, mamy nadzieję, że Lionel Messi porzuci dodatkowe miliardy i przejdzie do historii jako najlepszy w historii piłkarz – w lidze, która ma znaczenie.