Euro 2024: Mario Balotelli chce wrócić do Włoch

0
1
Mario Balotelli wciąż marzy o kadrze. (zdjęcie: The Sportsman, X)

Włoski napastnik Mario Balotelli planuje powrót do reprezentacji Włoch na Euro 2024, wyrażając swoją wiarę w siebie.

Włoski napastnik Mario Balotelli planuje powrót do reprezentacji Włoch na Euro 2024, wyrażając przekonanie, że nadal jest najpotężniejszą opcją w ataku Azzurri (reprezentacji Włoch). Minęło ponad pięć lat od jego ostatniego występu we Włoszech, więc Balotelli nie może się doczekać powrotu pod okiem trenera Luciano Spallettiego.

Balotelli, który obecnie gra w tureckiej drużynie Adana Demirspor, ma obiecujący początek sezonu, od czasu dołączenia do drużyny we wrześniu trzy razy trafiał do siatki w pięciu występach w Super Lig. 33-letni napastnik jest pewny swoich umiejętności i czuje, że zasługuje na rozważenie miejsca w reprezentacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego imponującą formę w porównaniu z innymi włoskimi napastnikami.

CZYTAJ: Robert Kubica za kierownicą Ferrari! Polski kierowca dołącza do AF Corse

W wywiadzie dla TVPlay, Balotelli podkreślił swoją gotowość do podjęcia wyzwania, stwierdzając: „Jeśli tylko jestem zdrowy, to uważam, że jestem najlepszym napastnikiem we Włoszech. Chce wrócić i zagrać w reprezentacji Włoch. Wciąż mam nadzieje na powołania” – przyznał Balotelli.

Balotelli zwrócił też uwagę na niedawne występy włoskich napastników, mówiąc: „Czy Giacomo Raspadori i Gianluca Scamacca zagrali przeciwko Ukrainie? Ile strzałów łącznie oddali? Dwa? Chcę odzyskać siły i grać dla drużyny narodowej. Zawsze mam nadzieję, że do mnie zadzwonią.”

Włochy zapewniły sobie miejsce w Euro 2024 bezbramkowym remisem z Ukrainą w ostatnim meczu kwalifikacyjnym. Balotelli wierzy, że jego doświadczenie i umiejętność strzelania bramek mogą nadać dodatkowy wymiar opcjom ataku Włochów. Ponieważ jednak Azzurri mają ograniczony wybór tradycyjnego napastnika w swoim składzie, Balotelli musi stawić czoła ostrej konkurencji, aby zapewnić sobie miejsce na Euro 2024.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski już wie z kim zagra o Euro 2024

Mario Balotelli pragnie ożywić swoją międzynarodową karierę, a jego podróż, naznaczona pobytami w AC Milanie, Interze, Manchesterze City, Liverpoolu i Marseille, dodaje intrygujący rozdział, a Euro 2024 może stać się sceną jego powrotu.