Euro 2024: Może nastąpić zaskakująca zmiana na stanowisku selekcjonera Anglii

0
4
Oczekuje się, że Gareth Southgate opuści swoje stanowisko w Anglii po mistrzostwach Euro 2024. Absolutne marzenie FA: aby nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii został Pep Guardiola. (zdjęcie: Transfer News Live,twitter)

Menedżer Manchesteru City Pep Guardiola może być potencjalnym następcą Garetha Southgate’a w reprezentacji Anglii po Euro 2024.

Jak podaje portal goal.com, Związek Piłki Nożnej (FA) rozważa menedżera Manchesteru City Pepa Guardiolę jako potencjalnego następcę Garetha Southgate’a, gdyby obecny selekcjoner reprezentacji Anglii zdecydował się ustąpić po Euro 2024.

Kontrakt Southgate’a z reprezentacją Anglii wygasa wraz z końcem 2024 roku i chociaż istnieje możliwość przedłużenia kadencji, działacze FA nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Daily Mail doniósł, że Southgate może rozważyć pożegnanie się ze swoją rolą po mistrzostwach Europy.

CZYTAJ: Kyle Walker był o krok od ważnej decyzji, zanim interweniował Pep Guardiola

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest wykluczone, że Gareth Southgate poprowadzi Anglię do mistrzostw świata w 2026 roku. Według doniesień, FA rozważa różne scenariusze, a jeden z nich zakłada poszukiwanie Guardioli jako potencjalnego następcy.

Guardiola, cieszący się dużym uznaniem menadżer Manchesteru City, byłby mocnym kandydatem na stanowisko w Anglii ze względu na jego imponujące osiągnięcia w klubowej piłce nożnej. Na drodze stoi jednak jedna istotna przeszkoda: obecny kontrakt Guardioli z Manchesterem City obowiązuje do 2025 roku. Negocjacje dotyczące wcześniejszego rozwiązania tego kontraktu mogą okazać się skomplikowanym i kosztownym przedsięwzięciem.

Przed rozważeniem Pepa Guardioli, FA rozważała innych potencjalnych kandydatów na stanowisko menedżera Anglii. Eddie Howe, Mauricio Pochettino i Graham Potter byli jednymi z nazwisk, które pojawiły się w dyskusjach. Jednak Howe i Pochettino są obecnie zajęci rolami w Premier League.

CZYTAJ: Mauricio Pochettino wzywa fanów Chelsea, aby zaufali „procesowi”

Podczas gdy Anglia przygotowuje się do spotkania z Ukrainą w eliminacjach Euro 2024, które odbędą się 9 września, a na horyzoncie pojawia się także towarzyski mecz ze Szkocją, FA uważnie przygląda się sytuacji. Okres po Euro 2024 może przynieść zmiany na stanowisku menedżerskim Anglii, ale nie jest pewne, czy Guardiola będzie dostępny.