Euro 2024: Wiadomość Jude Bellinghama do Garetha Southgate po zwycięstwie ze Szkocją

0
3
Ten mecz należał do Jude Bellinghama; zdjęcie: Madryt Xtra: Twitter

Po zwycięstwie Anglii 3:1 nad Szkocją, Jude Bellingham poprosił Garetha Southgate’a, aby dał mu swobodę, jaką ma w Realu Madryt przed Euro 2024.

To był wieczór, podczas którego Bellingham dał występ, który uczynił go przyszłym kapitanem reprezentacji Anglii. A jeśli wcześniej toczyła się debata na temat tego, na jakiej pozycji powinien grać dla Anglii, to nie powinno jej już być. Po prostu należy postawić go na czele wszystkiego i pozwolić mu kierować przedstawieniem, tak jak to zrobił w Hampden Park.

Po zwycięstwie Anglii nad Szkocją 3:1, Jude Bellingham przekazał menedżerowi reprezentacji Anglii Garethowi Southgate, że pragnie, aby ten zapewnił mu taką samą swobodę, jaką cieszy się podczas gry w Realu Madryt, jak podaje GOAL. Bellingham odegrał kluczową rolę w zwycięstwie, asystując przy bramkach Phila Fodena i Harry’ego Kane’a, a także sam strzelił jednego gola na Hampden Park, pokazując dobrą formę przed kwalifikacjami do Euro 2024. Bellingham wykazał się fenomenalnym występem na boisku.

CZYTAJ: Jude Bellingham kontynuuje fantastyczny początek sezonu, strzelając gola dla Anglii

W wywiadzie dla Channel Four, Bellingham powiedział: „Zespół zawsze jest na pierwszym miejscu. Robię, co w mojej mocy, aby wkroczyć do akcji i zrobić to, czego ode mnie oczekuje menadżer.”

Bellingham jest w rewelacyjnej formie od czasu transferu za 103 miliony euro (110 milionów dolarów) z Borussii Dortmund do Realu Madryt, w którym strzelił pięć goli w pierwszych czterech meczach La Liga. Jego imponujący start w Los Blancos przypisuje się swobodzie, jaką zapewnia mu menadżer Carlo Ancelotti.

„Jeśli spojrzysz na moje dotychczasowe występy w Madrycie, są one całkiem kompletne, ponieważ dali mi swobodę dzięki niesamowitym kolegom z drużyny, sztabowi trenerskiemu i menadżerowi, których mam. Pozwalają mi chodzić po całym boisku – pomagać w przygotowaniach, kreować grę i wchodzić w pole karne, aby wykańczać sytuacje. Potrafię to wszystko zrobić całkiem nieźle. Nadal mogę osiągnąć dużo więcej i właśnie to próbuję wam wszystkim udowodnić” – wyjaśnił Bellingham.

CZYTAJ: 16-latek pnie się po szczeblach kariery Realu Madryt

Zarówno kibice, jak i eksperci Anglii z niecierpliwością będą chcieli zobaczyć, czy Gareth Southgate rozważy prośbę Jude Bellinghama o większą swobodę w pomocy w miarę postępów drużyny w kwalifikacjach do Euro 2024. Tymczasem Bellingham wróci do gry w barwach Realu Madryt, gdy w niedzielę zmierzy się z Realem Sociedad.

Brak postów do wyświetlenia