Everton otrzymał ogromną pożyczkę finansową

0
4
Everton „otrzymał znaczną pożyczkę” od 777 Partners. (zdjęcie: football news, twitter)

Ponieważ klub piłkarski Everton oczekuje na sfinalizowanie potencjalnego przejęcia przez 777 Partners, w międzyczasie otrzymał znaczną pożyczkę od potencjalnych nowych właścicieli.

W czasie gdy klub piłkarski Everton oczekuje na sfinalizowanie potencjalnego przejęcia przez 777 Partners, pojawiły się doniesienia, że grupa inwestycyjna z siedzibą w Miami udzieliła klubowi znacznej tymczasowej pożyczki, jak podaje GOAL. Pożyczka, szacowana na „dziesiątki milionów” funtów, ma pokryć krótkoterminowe zapotrzebowanie Evertonu na kapitał obrotowy i wesprzeć trwające prace związane z budową stadionu w Bramley-Moore Dock.

Niedawno 777 Partners trafiło na pierwsze strony gazet, informując o zgodzie na zakup 94,1% udziałów obecnego właściciela Farhada Moshiriego w Evertonie. Opisane przez The Times jako „transakcja oparta na wynikach”, przejęcie jest podzielone na etapy, a zakres przejęcia będzie zależny od statusu Evertonu w Premier League po bieżącym sezonie.

CZYTAJ: Rafael Nadal marzy o zobaczeniu Mbappé w koszulce Realu Madryt

Pomimo zastrzyku prawie 100 milionów funtów ze strony MSP Sports Capital, projekt stadionu Evertonu Bramley-Moore Dock w dalszym ciągu boryka się z niedoborami finansowymi. Oczekuje się, że pożyczka od 777 Partners ułatwi ukończenie tego ambitnego projektu stadionu.

Przepisy Premier League uniemożliwiają potencjalnym nowym właścicielom inwestowanie bezpośrednio w klub do czasu uzyskania zgody Premier League, Związku Piłki Nożnej i Urzędu Nadzoru Finansowego na transakcję przejęcia.

Warto zauważyć, że kierownictwo 777 Partners, na którego czele stoi współzałożyciel i partner zarządzający Josh Wander, wyraziło zadowolenie z pracy obecnego kierownictwa Evertonu. Zarówno menadżer klubu Sean Dyche, jak i dyrektor sportowy Kevin Thelwell prawdopodobnie zachowają swoje stanowiska, jeśli przejęcie przebiegnie pomyślnie.

CZYTAJ: Wybuchowa plotka transferowa w FC Bayern

Everton otrzymał znaczną pożyczkę od proponowanych nowych właścicieli 777 Partners. Szczegóły finansowania nie zostały ujawnione, ale ze względu na sytuację finansową Evertonu, na którą mają wpływ koszty budowy stadionu w Bramley-Moore Dock, 777 Partners dokonało już dziesiątek milionów płatności przed zakończeniem przejęcia klubu.

Pożyczka finansowa od 777 Partners odzwierciedla zaangażowanie grupy w sukces i rozwój Evertonu do czasu ostatecznego zatwierdzenia przejęcia, co może przynieść klubowi znaczące zmiany i zasoby.

Brak postów do wyświetlenia