Fatalny finał wydarzeń z Zakopanego. David Siegel zmuszony zakończyć sezon.

0
1086
zdjęcie/źródło: https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/800571/oficjalnie-david-siegel-zerwal-wiezadla-krzyzowe-koniec-sezonu-dla-niemca

Tegoroczny Puchar Świata w Zakopanem był pełen niecodziennych sytuacji. Z pewnością jedną z nich była wygrana Niemców w sobotnim konkursie drużynowym pomimo upadku kolegi z drużyny. Dziś dotarła do nas niestety wiadomość o kolejnej niespodziance. Niemiecki skoczek David Siegel w wyniku upadku w Zakopanem musi zakończyć sezon.

Podczas ostatniego konkursu drużynowego w Zakopanem Niemcy szli jak burza od początku konkursu. Od pierwszego skoku zajmowali pierwsze miejsce i skakali niesamowicie daleko. Markus Eisenbichler nawet ustanowił nowy rekord skoczni, który co prawda pobił kilkanaście minut później Dawid Kubacki. Nie zmienia to jednak faktu, że skoki niemieckiej drużyny w sobotnim konkursie były bezkonkurencyjne. Zresztą najlepiej o tym świadczy ich wygrana pomimo upadku jednego z kolegów.

Gorzej niż wyglądało

Kiedy David Siegel odbił się z progu, było widać, że odda bardzo daleki skok. Sylwetka Niemca w skoku nie wskazywała na to, aby coś miało pójść nie tak. Stało się jednak inaczej. Niemiec po oddaniu ponad 140-metrowego skoku nie ustał lądowania.

Trener Niemców potwierdził, że doszło przy lądowaniu do błędu jego zawodnika. Zaznaczył jednak, że to jury jest głównym winowajcą, ponieważ widząc, jak daleko wszyscy, gorsi i lepsi, zawodnicy skaczą, jury powinno zmienić belkę startową, a tego nie zrobiło.

TO BYŁ WIELKI BŁĄD JURY, KTÓRE NIE SKRÓCIŁO WCZEŚNIEJ ROZBIEGU. TO POWINNO ZOSTAĆ ZROBIONE. OCZYWIŚCIE DAVID TEŻ POPEŁNIŁ BŁĄD, ALE TO JURY ODPOWIADA ZA BEZPIECZEŃSTWO ZAWODNIKÓW. PRZEZ TO STRACIŁEM NAJPRAWDOPODOBNIEJ ZAWODNIKA DO KOŃCA SEZONU. SYTUACJA JEST NAPRAWDĘ ZŁA, MAM NADZIEJĘ, ŻE DAVID WRÓCI DO ZDROWIA

– cytat: źródło

Z pozoru niegroźnie wyglądający upadek okazał się w rzeczywistości znacznie gorszy. Już chwilę po zakończeniu konkursu zaczęły dochodzić do dziennikarzy wiadomości, że stan niemieckiego skoczka jest zły. Jego kolano miało być w opłakanym stanie. Informacje te niestety się potwierdziły. Skoczek przeszedł wstępne badania w Polsce, ale szybko się okazało, że musi wracać do swojego kraju i przejść dalsze badania.

Siegel przeszedł szczegółowe badania w klinice w Monachium pod okiem swoich lekarzy. Lekarze potwierdzili wstępne diagnozy. Niemiec ma zerwane więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Skoczek obecnie jest przygotowywany do operacji, którą przejdzie za kilka dni. Po niej czeka go kilkumiesięczna przerwa.

David Siegel ma zerowe szanse na powrót do skoków w tym sezonie. Oznacza to, że nie wystąpi w Mistrzostwach Świata.

Nie pozostaje więc nic innego poza trzymaniem kciuków za szybki powrót Niemca do zdrowia.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.