Strona główna Tenis Federer: Rafa przyszedł do mojego domu, aby porozmawiać o przyszłości tenisa. Novak nie miał czasu ze mną rozmawiać.

Federer: Rafa przyszedł do mojego domu, aby porozmawiać o przyszłości tenisa. Novak nie miał czasu ze mną rozmawiać.

0
Federer: Rafa przyszedł do mojego domu, aby porozmawiać o przyszłości tenisa. Novak nie miał czasu ze mną rozmawiać.

Przy okazji zakończonego ostatnio Indian Wells Roger Federer udzielił kilku wywiadów. Zdradził, że spotkał się z Rafaelem Nadalem żeby porozmawiać o przyszłości tenisa po zbliżającym się odejściu Chrisa Kermode’a z funkcji dyrektora ATP. Z przykrością przyznał też, że Novak Djokovic nie znalazł niestety czasu na chwilę rozmowy.

W wywiadzie dla The Tennis Channel Roger Federer ujawnił, że jego rywal i wieloletni przyjaciel Rafael Nadal przybył do jego domu w Indian Wells podczas turnieju Indian Wells, aby porozmawiać o przyszłości męskiego tenisa, teraz, gdy dyrektor generalny ATP Chris Kermode odejdzie z zarządu pod koniec roku.

Co należy zrobić lepiej, patrząc na dłuższą metę?

Szczerze mówiąc, nie jestem do końca pewien – przyznał tenisista z Bazylei. Jesteśmy w bardzo interesującym czasie, kiedy musimy mieć jasny plan i nie jestem pewien, jaki jest plan, a to jest mała lub duża rzecz, o którą się martwię. Mamy niewiarygodnych graczy, świetne mecze, pojawiają się nowe talenty, stadiony są pełne, nagrody pieniężne wzrosły. Nie wiem od czego zacząć, wszystko wygląda świetnie. ATP ma swój własny puchar, Davis Cup zmienia swój format – zobaczymy, jak to będzie – Laver Cup radzi sobie naprawdę dobrze, więc z tego punktu widzenia wszystko jest świetne.

Szwajcarski tenisista zahaczył następnie w rozmowie z lekkim niepokojem o tematy bardziej polityczne. Stwierdził, że jako aktywny tenisista chce mieć realny wpływ na to co dzieje się za kulisami  ATP Tour, a żeby tak było to musi sam wykazać zaangażowanie i wyjść do władz ze spostrzeżeniami.

Wszystko jest świetnie, ale potem mówisz o polityce… – o mój Boże, co tu się dzieje – więc myślę, że musimy to rozgryźć i chciałbym po prostu poczuć puls tego, dokąd zamierzamy iść ponieważ wyraźnie zdecydujemy, kto będzie nowym dyrektorem generalnym – polityczna strona gry musi to zrobić, ale chciałbym do pewnego stopnia odgrywać aktywną rolę, tak jak mam czas i chcę być częścią tego procesu, ponieważ dbam o to, a jeśli zależy mi na tym, to powinienem też trochę popracować. Rozmawiałem z Rafą pewnego dnia, przez jakiś czas przychodził do domu, piliśmy razem kawę i właśnie sprawdzaliśmy co się dzieje i cieszę się, że jesteśmy zgodni i zgadzamy się, że powinniśmy rozmawiać i wymyślić plan operacyjny i chciałbym to usłyszeć od rady i mieć więcej graczy i ludzi, aby lepiej zrozumieć, co się dzieje ”.

W innym wywiadzie, którego Szwajcar udzielił Tages Anzeiger zastanawiał się nad usunięciem Chrisa Kermode jako prezesa ATP. Federer, który kiedyś był członkiem rady graczy, powiedział, że trudno mu wyrazić jednoznaczną opinię czy pogląd, ponieważ nei jest już aktywny politycznie w radzie.

Chcę, żeby ludzie, którzy są na pokładzie, to zrobili. Dla mnie ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego tak się stało i co powinno się teraz wydarzyć. Chcę wiedzieć, co spowodowało, że stwierdzono, że Kermode nie wykonał dobrej roboty. W przeszłości zawsze istniały sytuacje, w których zdarzało się, że mówiono: albo on, albo ona, musi odejść, nie może już tego robić. Ale to nie było z Kermode’a.

Wiedząc, że Federer rozmawiał o omawianych wydarzeniach z Rafaelem Nadalem, dziennikarz Tages Anzeiger zapytał się czy Szwajcar spotkał się również z Novakiem Djokovicem.

Próbowałem spotkać się z Novakiem przed terminem (decydującym spotkaniem zarządu). Niestety, nie miał czasu. Trudno to dla mnie zrozumieć. Ale w porządku. Zdecydowanie miał wiele wspólnego z całą tą historią. Zapytałem go, czy ma czas na spotkanie ze mną, był tak zajęty. Zasugerował, żebyśmy spotkali się innego dnia, ale w między czasie wszystko zostało ustalone. Nie spotkaliśmy się jeszcze. 

Federer podsumował wypowiedź, że chciałby wiedzieć co się dzieje za kulisami jego sportu i zaangażować się w te sprawy.

Jestem zainteresowany tym, co dzieje się z tyłu (sceny), dlaczego tak się stało. Muszę pomyśleć, czy powinienem być bardziej zaangażowany w przyszłość, dla dobra całego touru, czy też powinienem być trochę zaangażowany, ale bez angażowania w politykę. Nie chcę na to poświęcać całego czasu, ale nie mogę po prostu odejść i powiedzieć, że nie jestem zainteresowany. Muszę zostać poinformowany i zrobiłem to w ostatnich dniach. Rozmawiałem też z Rafą. Jesteśmy tego samego zdania, to ważne dla niego i dla mnie.

Przypominamy, że Roger Federer, Rafael Nadal i Novak Djokovic to tenisiści, którzy pobili wszelkie rekordy i ukształtowali współczesny tenis i przez komentatorów sportowych uważani są za jednych z najważniejszych i najlepszych sportowców XXI wieku.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie: źródło

źródło artykułu: link1, link2