Fernando Alonso dołączy do Aston Martin w 2023 roku

0
224
Aston Martin podpisał umowę z Fernando Alonso na sezon 2023. Źródło: Twitter/ESPN F1

Aston Martin oficjalnie ogłosił, że Fernando Alonso dołączy do zespołu w 2023 roku. Oznacza to, że hiszpański kierowca odejdzie z Alpine pod koniec sezonu 2022 Formuły 1.

Zespół z Silverstone ogłosił to za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze, zaskakując fanów Formuły 1 w poniedziałek.

„Aston Martin z przyjemnością potwierdza, że Fernando Alonso dołączy do zespołu w 2023 roku na podstawie wieloletniego kontraktu” – tak rozpoczęło się ich oświadczenie.

„Cała firma jest bardzo podekscytowana tym, że wnosi do zespołu niesamowite doświadczenie Fernando, wspaniałe tempo i umiejętności wyścigowe.”

„Rekrutacja specjalnego talentu, takiego jak Fernando, jest wyraźnym oświadczeniem intencji organizacji, która zobowiązała się do stworzenia zwycięskiego zespołu Formuły 1”.

Fernando Alonso również wypowiadał się w tej sprawie, wyrażając zadowolenie z dołączenia do tego nowego projektu.

„Zespół Aston Martin wyraźnie wykorzystuje energię i zaangażowanie, aby wygrywać, dlatego jest dziś jednym z najbardziej ekscytujących zespołów w Formule 1” – powiedział Alonso.”

„Znam Lawrence i Lance Stroll od wielu lat i jest bardzo oczywiste, że mają ambicję i pasję, aby odnieść sukces w Formule 1.”

„Obserwowałem, jak zespół systematycznie przyciąga wspaniałych ludzi ze zwycięskimi rodowodami i uświadomiłem sobie ogromne zaangażowanie w nowe obiekty i zasoby w Silverstone.”

„Nikt w Formule 1 dzisiaj nie demonstruje większej wizji i absolutnego zaangażowania w wygrywanie, a to sprawia, że jest to dla mnie naprawdę ekscytująca okazja”.

Czytaj: Zmiany w F1. Kibice mają być bliżej bolidów

Alonso był otwarty na opcje

Po wiadomości o odejściu Sebastiana Vettela na emeryturę, zapytano Alonso, czy istnieje możliwość, by został następcą niemieckiego kierowcy.

„Wszystkie zespoły, które nie mają podpisanych dwóch kierowców na 2023 rok, są opcją” – powiedział Alonso.

Teraz, zaledwie kilka dni później, Alonso zapewnił sobie przyszłość w Formule 1. Nadchodzi po trudnym Grand Prix Węgier, w którym wyraził swoją frustrację Alpine.

Aston Martin będzie szóstym zespołem Alonso od 2001 roku, po występach w Minardi, Renault (dwukrotnie), McLaren (dwukrotnie), Ferrari i Alpine.