FIFA podjęła decyzję w sprawie Matty’ego Casha!

0
219
Matty Cash. Źródło: Twitter

Czy Matty Cash w najbliższy piątek zadebiutuje w reprezentacji Polski? FIFA rozwiała już wszystkie wątpliwości wobec piłkarza Aston Villi.

Do debiutu Matty’ego Casha w reprezentacji Polski jest już bliżej niż dalej. Piłkarz Aston Villi otrzymał już obywatelstwo i obecnie przebywa na zgrupowaniu Biało-Czerwonych przed ostatnimi meczami w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze.

Na początku nie było pewne, czy pod względem formalnym Cash będzie mógł wystąpić w polskiej kadrze już w piątek. Jakub Kwiatkowski, team manager reprezentacji Polski wyjaśnił ostatnio, że PZPN wystąpił z wnioskami do federacji odpowiedzialnych za reprezentacje, w których 24-latek teoretycznie mógł zagrać. Mowa nie tylko o Anglii, ale również np. Irlandii Północnej.

Czytaj: Boom Premier League trwa: doniesienia o umowie dotyczącej praw telewizyjnych o wartości 11,6 miliarda euro!

FIFA rozwiała wszystkie wątpliwości. Matty Cash ma zielone światło i może zadebiutować w polskiej drużynie. FIFA zatwierdziła to od strony formalnej.

– Jak już mówiłem podczas konferencji prasowej, Matty Cash może bez problemu grać w reprezentacji Polski. Dziś od strony formalnej potwierdziła to FIFA – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

Cash bez problemu odnalazł się w reprezentacji Polski. Nowego piłkarza chwalą zarówno Paulo Sousa, jak i Robert Lewandowski, który zwrócił uwagę na jeden szczegół.

– Jest u niego wielka chęć bycia tutaj, trenowania i pokazania swoich umiejętności. Każdy wie, że gra dla reprezentacji to zaszczyt. Mam nadzieję, że on to poczuł od pierwszego dnia i od razu zda sobie sprawę, o czym mówimy – powiedział Lewandowski.

Sousa prawdopodobnie sprawdzi umiejętności Casha na boisku podczas meczu Polski z Andorą, który odbędzie się z piątek. Rozpoczęcie o 20:45.