Finał Euro 2020: ojciec Harry’ego Maguire’a ma dwa złamane żebra

0
309
We wtorek UEFA poprosiła śledczego o zbadanie przemocy ze strony fanów Anglii podczas finału Euro 2020, który odbył się na Wembley. Zdjęcie: PTI

Ojciec Harry’ego Maguire’a, Alan, doznał dwóch złamań żeber przed ostateczną porażką Anglii w Euro 2020 z Włochami, mówi obrońca Anglii.

Fani walczyli z obsługą  i policją, próbując przebić się przez bramy na niedzielny mecz na Wembley.

56-letni ojciec Maguire’a „zmagał się z oddychaniem” po tym, jak został zdeptany.

„Mój tata był w panice” – powiedział Maguire Sun. „To nie było miłe doświadczenie – wstrząsnęło nim. Powiedział, że się boi”.

Kapitan Manchesteru United, który ma dwie córki, dodał: – Nie chcę, żeby ktokolwiek doświadczył tego na meczu piłki nożnej.

„Miał szczęście, ponieważ podczas każdej gry, na ramionach miał mojego siostrzeńca lub jedno z moich dzieci. Cieszę się, że moje dzieci nie poszły na mecz”.

Twitter

Ojciec 28-latka i agent Kenneth Shepherd zostali wplątani w ten incydent, gdy udali się do miejsc siedzących zarezerwowanych dla rodzin graczy.

W tamtym czasie nie szukano pomocy medycznej, Maguire powiedział o swoim ojcu: „Później miał problemy z oddychaniem z powodu żeber, ale nie jest kimś, kto robi wielkie zamieszanie”.

Maguire, który miał w grze około 20 członków swojej rodziny i przyjaciół, powiedział, że ma nadzieję, że naruszenie bezpieczeństwa nie wpłynie na szanse Anglii na organizację przyszłych Mistrzostw Świata.

„Sposób, w jaki zachowywali się niektórzy ludzie, był całkowicie niewłaściwy” – dodał.

Wembley było niesamowitym domem, a sposób, w jaki zachowywali się fani, był niewiarygodny, z wyjątkiem kilku nielicznych w finale.

„Musimy się uczyć i będziemy – i byłoby to niesamowite miejsce na organizację Pucharu Świata”.

Czytaj: Menadżer Danii Kasper Hjulmand pogratulował Garethowi Southgate

Osobno Julian Knight, przewodniczący Komisji ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu, napisał list do Marka Bullinghama, dyrektora naczelnego Związku Piłki Nożnej, prosząc o dalsze szczegóły dotyczące podjętych środków bezpieczeństwa.

Przewodniczący napisał, że jest „zszokowany i przerażony przemocą obserwowaną na Wembley podczas niedzielnego finału” i oczekuje odpowiedzi do 20 lipca.

„Te ważne kulturowo wydarzenia powinny inspirować następne pokolenie, a nie pozostawiać doniesienia o przerażonych dzieciach” – powiedział.

„Mamy obawy co do tego, czy przygotowania do imprezy były wystarczające i prosimy o pilne odpowiedzi od FA”.