Finał Ligi Mistrzów: UEFA zdecyduje, czy zmienić grę na Wembley

0
340
Wembley ostatnio gościło finał Ligi Mistrzów w 2013 roku, kiedy Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund. Zdjęcie: BBC

UEFA ma zdecydować do środy, czy przenieść finał Ligi Mistrzów ze Stambułu na Wembley w Londynie z powodu ograniczeń w podróżowaniu.

Organ zarządzający europejskim futbolem spotka się w poniedziałek z przedstawicielami rządu Wielkiej Brytanii i Związkiem Piłki Nożnej, aby omówić opcje finału.

Chelsea zmierzy się z Manchesterem City w finale 29 maja.

Ale fanom powiedziano, aby nie podróżowali po tym, jak Turcja została umieszczona na czerwonej liście podróży do Anglii.

Do rozwiązania jest problem z ustawieniami, ponieważ Wembley ma rozegrać finał play-off mistrzostw 29 maja. Jednak rozumie się, że EFL rozważy przesunięcie meczu, jeśli zostanie o to poproszony przez UEFA, a jego zarząd podjąłby ostateczną decyzję.

Obywatele Wielkiej Brytanii powracający z krajów z czerwonej listy są zobowiązani do poddania się kwarantannie w hotelu zatwierdzonym przez rząd przez 10 dni.

Taka kwarantanna miałaby wpływ na graczy zaangażowanych w Euro 2020, które rozpoczyna się 11 czerwca.

Przeniesienie finału na Wembley wymagałoby od rządu Wielkiej Brytanii elastyczności w dopuszczaniu ludzi do Anglii, biorąc pod uwagę różnych interesariuszy, którzy spodziewaliby się w nim uczestniczyć.

Rozumie się, że jedną z rozważanych kwestii są możliwe zwolnienia z kwarantanny, ale nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

Czytaj: Real Madryt: Czy Zinedine Zidane zyskuje uznanie, na jakie zasługują jego zwycięstwa w Lidze Mistrzów?

W piątek sekretarz transportu Grant Shapps powiedział, że krajów z czerwonej listy Covid-19 „nie należy odwiedzać, z wyjątkiem najbardziej ekstremalnych okoliczności”.

Dodał, że rząd jest otwarty na organizację gry w Wielkiej Brytanii.

UEFA miała nadzieję dać obu klubom minimum 4000 biletów na mecz na stadionie olimpijskim Ataturk.

Schapps powiedział, że Związek Piłki Nożnej rozmawiał z UEFĄ na temat zmiany gry, ale jest to „ostateczna decyzja dla UEFA”.

Chelsea Supporters Trust oświadczyła, że spotka się z UEFĄ i poprosi o przeniesienie finału do Wielkiej Brytanii, podczas gdy grupy fanów Manchesteru City zapowiedziały ponowienie wezwań, aby przenieść mecz ze Stambułu.