Fiorentina wybrała głównego trenera na wypadek odejścia Vincenzo Italiano

0
4
Vincenzo Italiano może niedługo przestać być trenerem Fiorentiny. (zdjęcie: napoli zone, x)

Fiorentina ma za sobą niezły sezon i m.in. będzie nadal walczyć o Puchar Włoch i rozgrywki europejskie. W półfinale Ligi Konferencyjnej UEFA zmierzy się z czeską drużyną FC Viktoria Plzeň.

Trenera drużyny Vincenzo Italiano od niedawna łączony jest z Juventusem, który najprawdopodobniej rozstanie się z obecnym trenerem Massimiliano Allegrim. Italiano łączony jest również z Napoli. W związku z tym uwaga Fiorentiny skupiła się na Alberto Gilardino, który w barwach Genoa CFC notuje obiecujące wyniki.

Ponieważ Vincenzo Italiano ma opuścić Fiorentinę tego lata, „La Viola” rozważa zastąpienie go trenerem Genoi Alberto Gilardino.

CZYTAJ: Polak triumfuje w turnieju ITF 25k i awansuje w rankingu ATP

Kierownictwo Genoi planuje jednak spotkać się z głównym trenerem, aby omówić możliwe przedłużenie jego kontraktu. Klub jest gotowy zaproponować nową umowę do 2026 roku, aby zatrzymać trenera, którym interesuje się Fiorentina. Alberto Gilardino prowadzi „Grifoni” od grudnia 2022 roku, w tym czasie zespół wrócił do Serie A i pod jego przywództwem zdołał zapewnić sobie pozycję w środku tabeli.

CZYTAJ: Zdobył piąte trofeum w wieku zaledwie 17 lat i został MVP finału