Florian Wirtz dementuje plotki o Barcelonie

0
34
Spośród wielu talentów, które przebijają się przez zasieki Bundesligi, Florian Wirtz jest zawodnikiem, który wzbudza w ostatnim czasie wiele zainteresowania. (zdjęcie: Barça Buzz, Twitter)

Napastnik Bayeru Leverkusen, Florian Wirtz odrzucił sugestie, jakoby prowadził rozmowy na temat potencjalnego transferu do Barcelony tego lata lub pod koniec kampanii 2023-24.

19-latek opuścił pierwszą połowę sezonu z powodu poważnej kontuzji kolana, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy całkowicie przezwyciężył ten problem.

Czytaj: Wyprzedzili Barcelonę w walce o portugalską gwiazdę

Wirtz ma na swoim koncie dwa gole i sześć asyst w 13 występach dla Leverkusen w sezonie 2022-23, w tym dwa gole i dwie asysty w czterech meczach Ligi Europy.

Niemiecki dziennikarz Florian Plettenberg stwierdził ostatnio, że Barcelona kontaktowała się z przedstawicielami młodzika w celu omówienia potencjalnego transferu na Camp Nou.

Jednak Wirtz stwierdził, że był „nieco zdezorientowany” spekulacjami, ponieważ nie mówił o możliwym przejściu do lidera La Liga.

„Nie rozmawiałem z moim ojcem w sprawie transferu do Barcelony, byłem też trochę zdezorientowany powiązaniami. Po prostu o tym czytałem, chcę skupić się na Leverkusen i odnieść sukces. Nie patrzę w przyszłość teraz” – cytuje wypowiedź Wirtza włoski dziennikarz Fabrizio Romano.

Niemiecki dziennikarz Christian Falk stwierdził niedawno, że nastolatek zostanie w Leverkusen co najmniej do lata 2024 roku, kiedy to będzie miał nadzieję reprezentować Niemcy na mistrzostwach Europy.

„Byłem w Leverkusen, aby spotkać się z Rudi Vollerem (dyrektorem sportowym Leverkusen) i Florianem Wirtzem, który jest celem wielu klubów w Europie, ale zdecydował się zostać w Leverkusen minimum do 2024 roku na mistrzostwa Europy” – napisał dziennikarz w felietonie dla CaughtOffside.

Bayern Monachium i Real Madryt również są zainteresowane napastnikiem, który ma rekord 21 bramek i 28 asyst w 91 występach dla Leverkusen we wszystkich rozgrywkach.

Były obawy co do powagi kontuzji kolana, której Wirtz doznał w marcu 2022 roku, ale Niemiec ujawnił, że teraz w pełni wyzdrowiał.

„Nie odczuwam już bólu ani skutków ubocznych” – powiedział dziennikarzom. „Osiągnęliśmy cel, jakim było przywrócenie kolana do 100%. Myślę, że wciąż jest kilka procent do optymalizacji.”

„Będę kontynuował pracę przez kilka następnych tygodni. Nadal mam ten sam sposób myślenia i nic się nie zmieniło od czasu kontuzji”.

Czytaj: Ma genialny plan, który rozwiązuje wszystko

Wirtz przeszedł przez system młodzieżowy w Kolonii, zanim przybył do Leverkusen w 2020 roku, debiutując w pierwszym zespole klubu w maju tego samego roku.

Młodzieniec jest obecnie w kadrze Niemiec, przygotowując się do meczów towarzyskich z Peru i Belgią odpowiednio 25 i 28 marca.