Strona główna Tenis Fognini: „Podjąłem decyzję. Gram do French Open, a potem…

Fognini: „Podjąłem decyzję. Gram do French Open, a potem…

0
Fognini: „Podjąłem decyzję. Gram do French Open, a potem…

Po ciężkiej przeprawie z Andrey’em Rublevem w turnieju w Monte Carlo Fabio Fognini podzielił się z fanami niepokojącą wiadomością. 31-latek zasugerował możliwość zakończenia kariery lub przejścia opracji mającej przywrócić mu ogólną sprawność.

Fognini był bardzo blisko porażki z Rublevem w Monte Carlo. Przegrywał już 4-6, 1-4. Włoch w końcu jednak zwyciężył i, jak cytuje La Gazzetta dello Sport, po meczu powiedział:
Nie obchodzi mnie, jak to się stało, miałem też szczęście. Ale to kluczowy sukces, ponieważ stracilem pewność siebie i jestem sfrustrowany z powodu braku rezultatów. W moim wieku ciężej zaakceptować taki stan.

 Fognini zasugerował nawet możliwość przerwania kariery lub przejścia operacji, która w końcu pozwoli mu być w pełni sprawnym.

Mam do czynienia z bólem w prawym łokciu, ale nie martwię się tym. Gorzej jest z nogami. Stan moich kostek tylko sie pogarsza. Gram do French Open, mając nadzieję, że wtedy przyjdzie ten dobry tydzień gry, ponieważ czuję się dobrze podczas treningu. 

Fognini dodał, że podjął już decyzję co do planów po zakończeniu French Open, ale uważa, że jeszcze za wcześnie aby o nich mówić.

 

 

Źródło: tennisworld

Zdjęcie: link