Football-Insider: Czterech napastników pozostało na krótkiej liście United

0
651
Skrzydłowy Manchesteru United, Amad Diallo, doznał kontuzji w wygranym 2:0 meczu z Arsenalem.

Chociaż porażka 0:7 z największym rywalem Liverpoolem będzie raną, która nigdy się nie zagoi wśród kibiców Man United, nie wolno nam zapominać, że przed katastrofalnym upadkiem na Anfield wszystkie strzałki dotyczące Man United skierowane były w górę. Teraz skupiamy się na kolejnych meczach i ważnym letnim rynku transferowym.

Napastnik Napoli, Victor Osimhen, znalazł się na szczycie czteroosobowej listy napastników Manchesteru United, poinformowało Football Insider.

Szef Czerwonych Diabłów, Erik ten Hag, określił nowego napastnika jako najwyższy priorytet dla United tego lata.

Źródło Football Insider ujawniło w niedzielę (5 marca), że United zamierza pozyskać trzech piłkarzy tego lata, aby wzmocnić zespół.

Jedno z tych stanowisk zostanie obsadzone przez nowego napastnika, który może wywrzeć duży wpływ na znacznie ulepszony zespół Ten Haga.

Oprócz Osimhena (Napoli), United wymienia również Harry’ego Kane’a (Tottenham), Tammy’ego Abrahama (Roma) i Benjamina Sesko (RB Leipzig) jako potencjalne cele na lato.

Gole nie były problemem dla United, z 77 zdobytymi w 40 występach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Ale Czerwone Diabły w dużym stopniu polegają na Marcusie Rashford, którego niesamowita forma w tym sezonie doprowadziła go do 25 bramek w 39 występach.

Czytaj: Czy odejście Cristiano Ronaldo wywołało odrodzenie Marcusa Rashforda w Man United?

Osimhen może poszczycić się podobnym rekordem strzelców z 21 bramkami w 26 występach dla Napoli w tym sezonie, w tym 10 bramkami w ostatnich dziewięciu meczach Serie A.

Rozumie się, że podpis Osimhena będzie kosztował United tego lata ponad 100 milionów funtów. Napoli chce go zatrzymać, ale ma świadomość, że oferty za niego pojawią się pod koniec sezonu.

Podpis Kane’a będzie również niezwykle kosztowny, a Daniel Levy nie jest chętny do sprzedaży gwiazdy Tottenhamu bezpośredniemu rywalowi z Premier League.

Czytaj: The Sun: Harry Kane jest o krok bliżej Manchesteru United

Abraham zabłysnął w Roma pod wodzą Jose Mourinho, a włoscy giganci wyznaczyli za Anglika cenę 70 milionów funtów – Chelsea również wykazała zainteresowanie i posiada klauzulę wykupu piłkarza.

United nie wykluczył też ruchu dla Benjamina Sesko.

19-latek ma przenieść się z RB Salzburg do RB Leipzig pod koniec sezonu, ale Czerwone Diabły uważają, że ten ruch może zostać przejęty przez nich.

Dla Manchesteru United chodzi o pozyskanie zawodnika, który może dawać z siebie wszystko od pierwszego dnia i dalej się rozwijać, by tydzień po tygodniu prezentować światową klasę w czerwonej koszulce – również na Anfield.