Football-Insider: Liverpool zmierza w kierunku podpisania „następnego Bellinghama”

0
75
Liverpool jest zainteresowany pozyskaniem Evana Ndicki. (zdjęcie: Liverpool, Twitter)

Liverpool jest jednym z faworytów do pozyskania najgorętszego pomocnika na świecie. Jude Bellingham podobno odrzucił Chelsea i PSG, podczas gdy City ma obecnie inne sprawy na głowie. 19-latek został sprowadzony do Dortmundu z Birmingham, gdzie zadebiutował jako 16-latek i opuścił wyspę piłkarską z solidnymi 41 występami w Championship. Liverpool prowadzi teraz podwójny wyścig, aby sprowadzić „następnego Bellinghama” i oryginał.

Liverpool zaczął ścigać „nowego Jude’a Bellinghama” po tym, jak szefowie klubów byli zachwyceni występami dynamicznego pomocnika.

Klub zaczął poszukiwać podpisu zawodnika określanego jako „nowy Jude Bellingham” i przy wielu okazjach wysyłał zwiadowców, aby go obserwowali.

W grudniu Football-Insider poinformował, że Liverpool i Everton miały na oku zawodnika w klubie Championship. Środkowy pomocnik George Hall gra w klubie od ósmego roku życia, w 2012 roku podpisał kontrakt z akademią, awansował i podpisał dwuletnie stypendium z klubem w 2020 roku.

Czytaj: Transfery piłkarskie: podpisze kontrakt z Liverpoolem lub Manchesterem United

Hall zadebiutował w pierwszej drużynie jako 17-latek w styczniu 2022 roku. Według źródła Football-Insider, osoby z Liverpoolu śledziły rozwój Halla, i mają nadzieję, że podczas letniego transferu podpiszą z nim umowę. W Birmingham, Hall jest uważany za „następnego Jude Bellinghama”

Hall nie do końca dorównał rekordowi Bellinghama, ponieważ jego debiut w Birmingham miał miejsce, gdy miał 17 lat. Ale trenerzy w St Andrew’s wierzą, że reprezentant Anglii do lat 19 ma ogromny potencjał i nazwali go „nowym Bellinghamem”.

Podobnie jak w przypadku Bellinghama, zespół z West Midlands będzie musiał stawić czoła trudnej próbie zatrzymania Halla. Według Football-Insider zainteresowanie ze strony Liverpoolu rośnie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy regularnie wysyłali zwiadowców, aby obserwowali Halla w akcji. I byli zachwyceni jego występami w Championship.

W związku z tym Liverpool debatuje teraz, czy rozpocząć negocjacje z Birmingham w sprawie Halla. Przypuszczalnie będą chcieli podpisać z nim kontrakt obok Bellinghama, zamiast postrzegać go jako alternatywę.

Liverpool ma przybliżone pojęcie, ile będzie musiał zapłacić za Halla. Oferta Leeds United za niego w wysokości 3 milionów funtów została odrzucona latem 2022 roku. Liverpool wie, że będzie musiał wyłożyć więcej pieniędzy, aby Birmingham zgodziło się na sprzedaż.

Hall w tym sezonie rozegrał 18 meczów o mistrzostwo (1 gol, 1 asysta). Latem Liverpool jest gotowy na podpisanie kontraktu z kolejną wielką gwiazdą.

Liverpool zmierzy się z rywalizacją Leeds o George’a Halla

Leeds nadal interesuje się Hallem, co oznacza, że ​​Liverpool będzie musiał ich odeprzeć, jeśli zamierzają zabrać gwiazdę na Anfield.

Czytaj: Kolejny trener odrzucił pracę w Leeds

Ze względu na brak doświadczenia Halla na najwyższym poziomie, nie rozwiązałby od razu problemów pomocy Liverpoolu. To byłaby praca Bellinghama.

Ale Hall dobrze się rozwija i może w przyszłości być regularnym starterem Liverpoolu, jeśli uda im się go schwytać.

A jeśli osiągnie swój ogromny potencjał, będzie wart znacznie więcej niż 3 miliony funtów. W związku z tym The Reds mogliby osiągnąć ogromny zysk, kupując Halla w młodym wieku, a następnie sprzedając go w przyszłości.