Football-Insider: Manchester United intensyfikuje poszukiwania prawego obrońcy

0
63
Max Aarons. (foto: norwich, twitter)

Kiedy Solskjær sprowadził młodego Daniela Jamesa ze Swansea w 2019 roku, było to interesujące podpisanie kontraktu, które później okazało się „zbyt łatwe”, aby dać klubowi takiemu jak Manchester United niezbędny nacisk na skrzydło.

Daniel James był graczem Solskjæra i United, ale Walijczyk nigdy nie był figurą w meczu Man United. Erik ten Hag od pierwszego dnia pokazał, że ma krystalicznie czystą percepcję tego, co musi być dostarczone na wszystkich pozycjach. Jest duże prawdopodobieństwo, że Max Aarons może stać się tym, czego James nigdy nie odniósł w ciągu dwóch lat spędzonych w czerwonej koszulce.

Czytaj: Klopp ma wsparcie klubu, aby kupić Bellinghama

Zainteresowanie angielskim graczem reprezentacji U21 nie jest niczym nowym, ale według źródła Football-Insider, United jest teraz gotowy do przyspieszenia planów, w których 22-latek znajduje się na liście życzeń. Ten Hag wypuścił Diogo Dalota, pełnego ofensywnych genów i techniki, by zagrozić obronie przeciwnika w jego ciągłych biegach, typ zawodnika, którego podziwia menedżer.

Po wygranym 1:0 meczu z West Ham w weekend Holender pochwalił rozwój Dalota, dodając, że Man United potrzebuje dwóch dobrych prawych obrońców.

Max Aarons pokazał, że pasuje do profilu Ten Hag na prawą obronę. Dzięki zaciekłej energii, sile, szybkości i technice 22-latka United ma również młodego zawodnika, który pokazał, że potrafi poradzić sobie z tempem w najtrudniejszej lidze świata. Od początku sezonu 2018/19, Aarons ma na swoim koncie 70 występów w Premier League, a także 104 występy w mistrzostwach.

22-latek rozpoczął 17 pierwszych meczów Norwich w mistrzostwach. W sobotnim wygranym 3:1 meczu ze Stoke pierwszy mecz odbył siedząc na ławce rezerwowych.

Według źródła Football-Insider, w styczniu może nastąpić transfer, a United będzie musiał wydać około 15 milionów funtów, aby przekonać klub Championship, aby pozwolił Aaronsowi odejść w połowie sezonu. Norwich wcześnie zdał sobie sprawę, że to zawodnik, którego „mieli na wypożyczeniu”, teraz chodzi o jak najlepsze wykorzystanie sprzedaży.

Jeśli dojdzie do transferu Aarona, kibice United mają wiele do zaoferowania. Pod okiem Ten Haga 22-latek od samego początku ma potencjał, by stać się solidnym wsparciem.