Football-Insider: Problem został rozwiązany!

0
6
Manchester United uzgodnił wypożyczenie Sofyana Amrabata

W środę wieczorem dziennik The Athletic poinformował, że Fiorentina odrzuciła ofertę Manchesteru United za Sofyana Amrabata. Według serwisu oferta była warta dwa miliony euro, bez opcji wykupu. Dzisiaj w Deadline Day nastąpił przełom.

Fiorentina chce sprzedać 27-latka wycenianego na 35 mln funtów, ale ponieważ Manchester United znajduje się pod presją, aby pozostać w ramach Finansowego Fair Play, klub Serie A mógłby również rozważyć wypożyczenie z wliczoną opcją obowiązkowego wykupu.

Negocjacje w sprawie pomocnika nie upadły i kluby nadal rozmawiają o szczegółach umowy.

CZYTAJ: Ansu Fati dokonuje bardzo zaskakującego wyboru

Manchester United pracuje nad transferem Sofyana Amrabata. Manchester United chciałby sprowadzić pomocnika Fiorentiny na zasadzie wypożyczenia, a nie transferu definitywnego, ze względu na Finansowe Fair Play – twierdzi David Ornstein z portalu The Athletic.

Według źródła Football-Insider, w negocjacjach nastąpił przełom. 27-latek otrzymał zielone światło na wyjazd do Manchesteru United na badania lekarskie.

Oznacza to, że Man United może popracować nad ostatecznymi szczegółami transferu z najwyższej półki. Marokański pomocnik spisał się znakomicie w Pucharze Świata, podobnie jak w Serie A. Dla Ten Haga sprowadzenie Amrabata jest wyjątkowo ważne. Ostatnim razem, gdy Holender miał w składzie pomocnika (w FC Utrecht), Amrabat w 50 meczach strzelił 11 goli.

CZYTAJ: Siatkarska podróż Polski kończy się w ćwierćfinale przeciwko Turcji w Mistrzostwach Europy

Wcześniejsze doniesienia włoskich mediów sugerowały, że Fiorentina będzie otwarta na wypożyczenie Amrabata, jeśli w umowie znajdzie się zapis mówiący o wykupie zawodnika po sezonie 2023/2024.