Football-Insider: Saka nie ma już wątpliwości co do przyszłości

0
77
Saka. (foto: arsenal, twitter)

Nie jest już łatwo wskazać największe gwiazdy Arsenalu. Mikel Arteta stworzył i naoliwił maszynę zespołową, w której wszyscy dobrze ze sobą grają, dzięki czemu zespół awansował na szczyt Premier League z 37 punktami w 14 meczach. Jeśli mierzysz status gwiazdy gracza zainteresowaniem ze strony gigantów, to Bukayo Saka wciąż jest na szczycie.

Arsenal dał odpocząć Mikelowi Arteta, menedżer zapewnił klubowi imponujący początek sezonu. Londyński klub nie zadowala się doraźnymi sukcesami. Kluczowi gracze w Arteta muszą być przekonani, aby zdobyć podpis dla długoterminowej współpracy.

Ze 151 meczami (28 bramek i 35 asyst) Saka był częścią podróży Artety powrotnej do sukcesu w Premier League. Ponieważ kilka największych klubów na świecie niecierpliwie potyka się, by przekonać Sakę do opuszczenia Emiratów, Arsenal nadał priorytet negocjacjom z reprezentantem Anglii. Według Football-Insider negocjacje trwają od kilku miesięcy, co wzbudziło niepokój wśród kibiców Arsenalu.

Czytaj: Gary Cahill: – Mogę szczerze powiedzieć, że dałem z siebie wszystko

Według źródła Football-Insider, kibice nie mają już powodów do niepokoju. Źródło twierdzi, że Arsenal powiedział sponsorom, że umowa z Saką jest mniej więcej w mocy i oczekuje się, że zostanie podpisana w stosunkowo krótkim czasie. Z uspokajającym podpisem Saki na papierze, 21-latek zasłużenie wjedzie windą na szczyt hierarchii płac w Emiratach obok Gabriela Jesusa i Thomasa Parteya.

Według źródła Football-Insider, uzgodniono pięcioletni kontrakt z prawie 200 000 funtami tygodniowo, w sumie około 52 milionów funtów.

Umowa została przedłużona z Arsenalem w 2020 roku, z datą wygaśnięcia do 2024 roku. Teraz nie powinno być wątpliwości, który klub najbardziej ceni sobie jeden z największych talentów ofensywnych w Anglii.