Football-Insider: To będzie Harry Kane

0
126
Manchester United jest gotowy dokonać sensacyjnego ruchu na rynku transferowym latem. (zdjęcie: United, Twitter)

Według Franka McAvenniego, jedynym klubem, do którego Harry Kane dołączy tego lata, jest Man United.

Rozmawiając z Football Insider, były napastnik West Ham zdradził, że nie widzi Kane’a przenoszącego się nigdzie poza United tego lata.

29-latek był łączony z odejściem z Tottenham Hotspur Stadium pod koniec sezonu, mimo że jego kontrakt obowiązuje do 2024 roku.

Ale według Sky Sports (16 marca) Tottenham nie chce sprzedać napastnika tego lata, nawet jeśli ten nie przedłuży kontraktu w klubie.

Czytaj: The Athletic: Może zatrzymać Kane’a po raz drugi

Mówi się, że United jest „silnie zainteresowany” reprezentantem Anglii, gdy tego lata szukają napastnika.

Według źródła Football-Insiders, Ten Hag i sztab szkoleniowy postrzegają najlepszego strzelca Tottenhamu jako idealnego napastnika w ich systemie i znaczne ulepszenie w porównaniu z obecnymi opcjami w klubie.

Według Sun (13 stycznia), Kane jest najlepiej zarabiającym w Tottenhamie z 200 000 funtami tygodniowo, tuż na skraju niedawno wprowadzonej „reguły Ronaldo” na Old Trafford.

Uważa się, że po odejściu Cristiano Ronaldo, United wprowadził limit wynagrodzeń uniemożliwiający graczowi zarobienie więcej niż 200 000 funtów tygodniowo.

Zapytany, czy Kane byłby skłonny obniżyć wynagrodzenie, aby dołączyć do United, McAvennie powiedział Football Insider: „Nie ma szans.”

„Nie zamierza opuścić Tottenhamu z powodu obniżki płac. Dlaczego Man United miałby mu tyle nie płacić? Zapłacili tyle Ronaldo.”

„Jeśli Man United go chce, muszą mu tyle zapłacić. Myślę, że świetnie pasowałby do United. Ja tego po prostu nie rozumiem.”

„Jest szczęśliwy, ale myślę, że pasowałby do United i nie widzę go nigdzie indziej.”

Czytaj: Tottenham nie chce sprzedaży Harry’ego Kane’a

„On nie pójdzie do Man City ani do Liverpoolu. Byłby przyzwoity w Liverpoolu, ale nie wydadzą tam takich pieniędzy na niego i Bellinghama.”