Francuskie media zachwycają Milika

0
402
Arkadiusz Milik zdobył pierwszą bramkę w Olympique Marsylia! Zdjęcie: twitter.com/Meczykipl

Arkadiusz Milik pewnie długo zapamięta ten mecz. Strzelił pierwszego gola w barwach nowego klubu. Francuskie media są zachwycone Milikiem.

Czytaj: Arkadiusz Milik podpisał kontrakt z Olympique Marsylia

Polak strzelił pierwszą bramkę dla Olympique Marsylia w starciu przeciwko RC Lens. Zagraniczne media chwalą grę Milika i uważają, że będzie on cennym graczem w tej drużynie. Wyższe oceny po meczu otrzymał tylko Alvaro Gonzalez.

Polski napastnik grał na boisku przez 60 minut. W tym czasie pokazał się z jak najlepszej strony. Strzelił bramkę dla swojej nowej drużyny, Olympique Marsylia.

Według „L’Equipe” Milik może odmienić grę swojego zespołu. „Pokazał, jak cenny może być dla drużyny. Był bardzo aktywny, oddał kilka strzałów. Strzelił swojego pierwszego gola, niczym lis dopadł do piłki. Mógł mieć asystę przy golu Thaivina, ale ten nie nastawił celownika. Polski napastnik pojawił się jako znak nadziei w kryzysie Olympique” – tak ocenił Milika francuski dziennik.

Arkadiusz Milik był jednym z najlepszych zawodników Olympique Marsylia w starciu z RC Lens (2:2).

Podczas pomeczowej konferencji głos na temat gry Milika zabrał tymczasowy trener marsylskiego zespołu, Nasser Larguet.

– To było satysfakcjonujące i dla mnie to odkrycie. Dużo pomógł i pozwolił, że Thauvin był bardziej wolny. Mógł to wykorzystać Payet. Milik to dobry wkład w ofensywę – powiedział szkoleniowiec.