Frank Lampard składa hołd Grahamowi Potterowi

0
24
Zdjęcie z konferencji prasowej Franka Lamparda: Laurenz Vescoli: Twitter

Frank Lampard twierdzi, że Graham Potter jest „dobrym człowiekiem i bardzo dobrym trenerem”.

Potter opuścił Chelsea, pozostawiając klub na 11 miejscu w Premier League. Zespół zanotował tylko pięć zwycięstw w 17 meczach od wznowienia sezonu w grudniu po Mistrzostwach Świata.

Lampard został mianowany tymczasowym menedżerem Chelsea do końca sezonu, podczas gdy klub kontynuuje poszukiwania kolejnego stałego powołania, rozmawiając już z Julianem Nagelsmannem i Luisem Enriqe.

Przemawiając na czwartkowej konferencji prasowej, Lampard chciał wyrazić uznanie dla Pottera, którego zespół został wygwizdany przez kibiców Chelsea po sobotniej porażce 2:0 u siebie z Aston Villą.

Przeczytaj jeszcze: Zwycięzcy i przegrani w składzie Chelsea gdy Frank Lampard powraca jako trener

– Dużo o tym myślałem dziś rano, rozmawiając z ludźmi, którzy będą mi pomagać w tej pracy, więc mam swój pomysł na to, dokąd chcę iść – powiedział Lampard. Chcę wyrazić uznanie dla Grahama Pottera, którego nie znam zbyt dobrze, ale wszystko, co o nim wiem, toto, że jest dobrym człowiekiem i bardzo dobrym trenerem. Zzasami może z jakiegoś powodu coś się nie układa, nie działa, byłem w takiej sytuacji osobiście.

– Nie zrobię więc nic, patrząc wstecz, poza rzeczami, które mogą nam pomóc w pójściu naprzód. Ale oczywiście będę miał własne pomysły.

Lampard podkreślił również, że każdy piłkarz Chelsea otrzyma „czyste konto” po powrocie na Stamford Bridge.

– Współczesny futbol ma wielkie składy i rozumiem, że Chelsea może być na szczycie” – powiedział Lampard.

Pamiętam, że byłem tu wcześniej i miałem wiele trudnych decyzji dotyczących naprawdę dobrych graczy i dobrych ludzi, którym musisz powiedzieć: „nie jesteś zaangażowany w tym tygodniu”.

Zobacz także: Mecz z Realem odsłonił słabość Raphinhy

Częścią pracy jest próba opanowania tej sytuacji i sprawienie, by każdy gracz czuł się włączony. Być może na początku, biorąc pod uwagę, że jest to krótkoterminowe, jest to dla mnie pozytywna rzecz, ponieważ każdy może mieć czyste konto jako takie, pokazać się na treningu i być konkurencyjnym na treningu, a konkurencyjny charakter może przejść na boisko.

„To dobra rzecz w drużynie, możesz naciskać na siebie nawzajem i próbować sobie z tym poradzić”.