Gary Cahill kończy przygodę z Chelsea!

0
618
Chelsea FC Facebook

Gary Cahill, angielski obrońca Chelsea, oficjalnie opuści klub wraz z zakończeniem obecnego sezonu, po siedmiu latach spędzonych w Londynie.

Środkowy defensor rozpoczął swoją karierę w Aston Villi, gdzie dołączył do seniorskiego zespołu w 2004. Po dwóch wypożyczeniach, do Burnley oraz do Sheffield United, Anglik przeszedł do Boltonu Wanderers, gdzie pokazał się jako skała w defensywie na poziomie Premier League. Udało mu się to, mimo że klub celował zaledwie w utrzymanie w lidze.

Trudno jest uzyskać aprobatę większych klubów na tej pozycji, szczególnie kiedy cały zespół traci grad bramek. Chelsea doceniła jednak jego umiejętności, dzięki czemu Cahill powędrował na Stamford Bridge w styczniu 2012 roku. Następne pół roku było szalone dla Anglika, który nagle z walki o utrzymanie przerzucił się na rywalizację o Top 4 w lidze, wygraną w FA Cup i Champions League.

Pomimo zwolnienia trenera w trakcie sezonu i powierzenia sterów asystentowi Andre Villasa-Boasa, Roberto Di Matteo, drużynie udało się zdobyć Puchar Anglii i Ligę Mistrzów po emocjonującym finale przeciwko Bayernowi Monachium. Skazywani na porażkę zapisali się w historii.

Anglik był pierwszym wyborem kolejnych trenerów aż do obecnego sezonu, kiedy to Maurizio Sarri wybrał do pierwszej jedenastki Luiza i Rüdigera. We wczorajszym spotkaniu z Watfordem Cahill pojawił się na boisku w końcówce, by pożegnać się z fanami w ostatnim ligowym meczu sezonu na Stamford Bridge.

Środkowy obrońca w trakcie gry w niebieskiej koszulce wygrał Ligę Mistrzów i Ligę Europy, dwukrotnie tytuł mistrzowski oraz FA Cup, a także raz Puchar Ligi. Teraz będzie miał możliwość dołączenia do nowego klubu za darmo, jako że jego kontrakt z “The Blues” wygasa 30 czerwca.