Gigantyczna oferta pracy, z której Nagelsmann nie może zrezygnować

0
3
Nagelsmann zostanie trenerem BVB!?

Julian Nagelsmann jest zbyt młody, wykwalifikowany i niecierpliwy, aby przedłużyć urlop po tym, jak w marcu został niespodziewanie zwolniony z Bayernu Monachium. Wciąż istnieje naturalny powód, dla którego 36-latek nadal nie wrócił na arenę. Stanowisko, na których Niemiec się widzi, może wkrótce być dla niego dostępne.

W tym tygodniu w niemieckich mediach pojawiły się pierwsze pogłoski, że zarząd Borussii Dortmund jest w trakcie zwalniania Edina Terzicia po trudnym początku sezonu z 5 punktami w trzech meczach. Klub nie spełnia oczekiwań postawionych po tym, jak w zeszłym sezonie był tak blisko wygrania Bundesligi.

Niemniej jednak to rozczarowujące występy bardziej frustrują zarząd Dortmundu niż wyniki. Dlatego też doprowadziło to do tego, że osoby odpowiedzialne za klub rozpoczęły dyskusje na temat potencjalnego następcy obecnego głównego trenera Edina Terzića.

CZYTAJ: Wayne Rooney może zostać trenerem reprezentanta Polski

1:1 z Bochum i 2:2 u siebie z nowicjuszem Heidenheimem w tym sezonie nie wróży dobrze. Według Bilda, Nagelsmann to człowiek, który zostanie sprowadzony, jeśli Terzic odejdzie.

Według Bilda, wzrasta zainteresowanie Julianem Nagelsmannem i jeśli Terzićowi nie uda się poprawić losów drużyny, transfer byłego głównego trenera Bayernu Monachium może zacząć nabierać tempa. Niemniej jednak, jeśli BvB ma zwrócić się do Nagelsmanna, będzie musiało uzgodnić wynagrodzenie z Bayernem Monachium, ponieważ główny trener ma nadal kontrakt z Bawarczykami do 2026 roku.

CZYTAJ: Po odejściu z Bayernu Monachium Pavard zadebiutuje w derbach Milanu

Tak czy inaczej, pewne jest, że Terzić będzie na boisku, gdy Bundesliga zostanie wznowiona po przerwie międzynarodowej. Jednak jedynym sposobem, w jaki będzie mógł zdementować pogłoski na temat jego przyszłości, będzie skierowanie Borussi Dortmund z powrotem na szczyt tabeli Bundesligi.