Główny trener angielskiego klubu jest zmuszony zawiesić pracę na 6-8 tygodni

0
7
Tony Mowbray tymczasowo opuści stanowisko menadżera Birmingham ze względu na konieczność leczenia. (zdjęcie: The #EFL Zone, x)

Główny trener Birmingham City, Tony Mowbray, ogłosił, że z powodu poważnej choroby nie będzie mógł pełnić swoich obowiązków przez 6-8 tygodni.

Trener Birmingham City, Tony Mowbray, nieoczekiwanie poinformował, że tymczasowo odchodzi ze swojego stanowiska z powodu poważnej choroby.

Mowbray będzie musiał przebywać na obserwacji lekarskiej i będzie udzielał porad dotyczących zdalnego zarządzania zespołem. Pod nieobecność Mowbraya, szkoleniem Birmingham zajmie się jego asystent Mark Venus.

„Birmingham City może potwierdzić, że menadżer Tony Mowbray wymaga leczenia. To oznacza, że ​​tymczasowo odejdzie od kierowania zespołem na okres około sześciu do ośmiu tygodni” – napisał klub w oficjalnym komunikacie.

CZYTAJ: Słynny klub zwolnił trenera. Legenda straciła pracę!

„W wyniku ostatniej oceny stanu zdrowia postawiono mi diagnozę medyczną, która będzie wymagała leczenia. To oznacza, że będę musiał tymczasowo odejść od pracy jako menadżer klubu piłkarskiego Birmingham City. Do mojego powrotu, Mark Venus będzie odpowiedzialny za drużynę, przy wsparciu trenerów Ashley’a Cole’a, Pete’a Shuttlewortha i Maika Taylora. W trakcie leczenia będę nadal udzielać porad” – powiedział Mowbray cytowany przez Daily Mail.

„Klub niesamowicie wspierał mnie i moją rodzinę, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Wiem, że w tej chwili wszyscy będą szanować naszą prywatność” – stwierdził Mowbray.

CZYTAJ: Co dalej z Thomasem Tuchelem? Bayern zdradził swoje zamiary wobec trenera

60-letni Anglik objął stanowisko głównego trenera Birmingham na początku stycznia, zastępując Wayne’a Rooneya. Pod okiem Mowbraya, Birmingham wygrało cztery mecze, raz zremisowało i poniosło trzy porażki. Aktualnie drużyna zajmuje 15. pozycję w tabeli Championship.