Główny trener Niemiec powołał dwóch obrońców na Euro 2024

0
0
Julian Nagelsmann ogłasza kadrę na Euro 2024. (zdjęcie: bayern, twitter)

Główny trener reprezentacji Niemiec powołał dwóch środkowych obrońców na Mistrzostwa Europy w 2024 roku.

Według dziennikarza Fabrizio Romano, w składzie znajdują się środkowy obrońca Borussii Dortmund Nico Schlöterbeck i Jonathan Tah z Bayeru Leverkusen. Pełny skład zostanie ogłoszony w czwartek, 16 maja.

Jonathan Tah i Nico Schlotterbeck zostali powołani przez Juliana Nagelsmanna do kadry Niemiec na Euro 2024. Pełne ogłoszenie składu w czwartek.

Co ciekawe, niedawno odbyła się prezentacja oficjalnego hymnu na Euro 2024 w wykonaniu włoskiej grupy Meduza, amerykańskiego zespołu OneRepublic i niemieckiej piosenkarki Kim Petras.

CZYTAJ: „Fire”. UEFA przedstawia oficjalny utwór na Euro 2024

UEFA oficjalnie pozwoliła reprezentacjom narodowym zarejestrować 26 piłkarzy na Mistrzostwa Europy. Wcześniej drużyny mogły zgłosić do turnieju maksymalnie 23 zawodników, teraz dodano trzy dodatkowe miejsca. Decyzja ta jest motywowana wzrostem liczby kontuzji w piłce nożnej, co skłania trenerów do zatrudniania większej liczby zawodników dostępnych do rotacji.

Trener reprezentacji Niemiec, Julian Nagelsmann, przedłużył kontrakt z reprezentacją Niemiec. Niemiecki Związek Piłki Nożnej ogłosił, że trener będzie kontynuował pracę z drużyną do 2026 roku.

CZYTAJ: Dlaczego Niemcy nie biorą udziału w kwalifikacjach UEFA Euro?