Główny trener podpisał nowy kontrakt ze Szkocją

0
204
Trener Szkocji Steve Clarke przedłużył kontrakt do 2026 roku. (zdjęcie: Everything Scotland, Twitter)

Główny trener Szkocji, Steve Clarke zgodził się na nowy długoterminowy kontrakt, dzięki któremu będzie związany z drużyną narodową do 2026 roku.

W sobotę Szkocja rozpocznie swoją misję zakwalifikowania się do Euro 2024 od meczu eliminacyjnego u siebie z Cyprem.

Jednak dzień przed tym starciem w Hampden Park, Szkocki Związek Piłki Nożnej postanowił ogłosić, że Clarke związał swoją najbliższą przyszłość z męską reprezentacją Szkocji.

Czytaj: Cristiano Ronaldo zdobywa bramki w rekordowym występie Portugalii

Od czasu objęcia tego stanowiska w maju 2019 roku, Clarke odniósł ogromny sukces, odnotowując 19 zwycięstw i 10 remisów w 41 meczach, w których prowadził.

Chociaż rozczarowanie z powodu braku udziału w Mistrzostwach Świata 2022 w fazie play-off pozostaje świeże w pamięci, Clarke zakończył 23-letnią nieobecność w głównych turniejach, kiedy Szkocja zakwalifikowała się do Euro 2020, które odbyło się w 2021 roku.

Co więcej, Szkocja odbiła się od przegranej z Ukrainą w półfinale barażowym Mistrzostw Świata, wygrywając swoją grupę Ligi Narodów UEFA, jak na ironię wyprzedzając Ukrainę.

Szkocja nie tylko zagra w czołówce tych rozgrywek podczas następnej edycji, ale zapewniła sobie miejsce w barażach eliminacji Euro 2024, gdyby nie udało im się zająć dwóch pierwszych miejsc w grupie, w której znajdują się również Hiszpania, Norwegia i Gruzja.

Mówiąc o rozwoju, 59-latek powiedział: „Jestem dumny, że mój zespół trenerski i ja będziemy nadal prowadzić zespół przez kolejne dwie kampanie kwalifikacyjne, a także grupę A Ligi Narodów, ale bycie w stanie to zrobić jest świadectwem składu graczy, którzy odegrali kluczową rolę w naszym ulepszeniu.”

Czytaj: Harry Kane najlepszym strzelcem Anglii

„Najbliższym celem jest zapewnienie pozytywnego początku naszej kampanii EUROS przeciwko Cyprowi, który był przeciwnikiem w moim pierwszym meczu w 2019 roku.”

„Mamy teraz doświadczony trzon, który był stały przez cały czas, ale dodaliśmy także jakość i rywalizację w każdym obszarze zespołu”.

Szkocja gości Cypr, który wygrał trzy ostatnie mecze na Hampden Park i zdobył siedem bramek w meczu z Armenią, Ukrainą i Irlandią.