Główny trener PSG zapowiedział kilka transferów na lato

0
0
Luis Enrique planuje szalone okienko. Trener wyjawił, że klub ma zamiar wzmocnić każdą możliwą pozycję. (zdjęcie: psg, twitter)

Główny trener PSG, Luis Enrique, ogłosił pozyskanie kilku nowych zawodników do paryskiego klubu w nadchodzącym letnim oknie transferowym.

Według menadżera, mistrzowie Francji zapewnią sobie nowe kontrakty na różne stanowiska.

„Mogę potwierdzić, że na przyszły sezon pozyskamy nowych zawodników na każdą pozycję. To także wiadomość dla zawodników znajdujących się obecnie w składzie, nawet tych najlepszych: w przyszłym sezonie chcę, żeby na każdą pozycję było dwóch ważnych zawodników. Gra dla PSG i wygranie rozgrywek będzie wyzwaniem” – słowa Enrique zacytował Fabrizio Romano.

Warto dodać, że główna gwiazda PSG, Kylian Mbappe, latem opuści klub i przeniesie się do Realu Madryt.

CZYTAJ: Dublet Viniciusa pomógł Realowi Madryt pokonać Deportivo Alaves

Dodatkowo doświadczony bramkarz po zakończeniu sezonu opuści paryski klub.

Legendarny kostarykański bramkarz Keylor Navas latem opuści PSG jako wolny agent, gdyż strony nie zdecydowały się przedłużać kontraktu. Nie pozostanie jednak długo bez zespołu, bo jest już nim zainteresowanych wiele klubów.

Konkretne nazwy klubów nie zostały jeszcze ujawnione, ale Marca podała nazwy lig, skąd jest zainteresowanie 37-letnim bramkarzem. Mógłby więc wrócić do La Liga, gdzie był jedną z gwiazd Realu Madryt, albo wybrać nową przygodę.

Może to być przeprowadzka do Ameryki: Ameryki Północnej, czyli do MLS lub Ameryki Południowej, gdzie interesują się nim meksykańskie kluby. Możliwa jest także przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej, ale agenci piłkarza wolą kluby, które prezentują wysoki poziom.

Navas mógł opuścić PSG latem ubiegłego roku, ale wtedy klub nie chciał go stracić za darmo.

CZYTAJ: Obrońca PSG pokazał skutki kontuzji Achillesa

Przed zakończeniem sezonu w lidze francuskiej, gdzie PSG ma już zapewniony tytuł mistrzowski, drużyna pod okiem Luisa Enrique zmierzy się z OGC Nice i Metz. Co więcej, o zwycięstwo w Pucharze Francji zmierzą się z Lyonem.