Goal: 8 kandydatów, którzy mogą zastąpić Pep Guardiolę w Manchester City

0
76
Pod presją ze wszystkich stron. (foto: city, twitter)

Cztery tytuły Premier League w ciągu ostatnich pięciu lat. Teraz zadawane są pytania, czy Manchester City zasłużył na te tytuły. Podczas gdy sprawa dotycząca ponad 100 naruszeń przepisów związanych z finansami jest sprawdzana przez Premier League, gdzie konsekwencją może być utrata punktów i spadek z ligi, serwis Goal zastanawia się, kto przejmie władzę po Pepie Guardioli w City.

Jeden z najlepszych trenerów na świecie powiedział wcześniej, że złoży rezygnację, jeśli Manchester City zostanie skazany za poważne naruszenie zasad, i tym razem wygląda na to, że klub nie zamiecie tego pod dywan i poniesie duże konsekwencje. Chociaż City twierdzi, że ma pokaźny materiał dowodowy, który oczyści ich imię, raporty sugerują, że Guardiola prawdopodobnie nie przedłuży kontraktu, który wygasa w 2025 roku.

W ten sposób to, co nie do pomyślenia, może stać się rzeczywistością. Mianowicie, Man City bez Guardioli – człowieka, który od czasu objęcia władzy w 2016 roku prawie zawsze wygrywał.

Czytaj: Wojna wypowiedziana Manchesterowi City w największym skandalu w historii Premier League

Goal.com przygląda się, kto najprawdopodobniej przejmie stery po Hiszpanie w Manchesterze. Przyjrzeli się 8 kandydatom, z których część jest nierealistyczna, podczas gdy trzej na górze są bardzo trafni:

8. Mikel Arteta

7. Ange Postecoglu (Celtic F.C.)

6. Patrick Vieira (Crystal Palace)

5. Thomas Tuchel (poszukuje pracy)

4. Julian Nagelsmann (potrzebuje sukcesu w Lidze Mistrzów, aby utrzymać pracę w Bayernie)

3. Zinedine Zidane (poszukuje pracy po tym, jak stracił pracę we Francji)

2. Vincent Kompany (legenda Burnley i City)

1. Maurico Pochettino (poszukuje pracy i może podjąć się ambitnych rzeczy)

Czytaj: Manchester City i Premier League wyśmiewane przez prezesa La Liga, Javiera Tebasa

Zobaczymy jaki będzie werdykt i jak Guardiola zareaguje na wynik. Menedżer Burnley, Vincent Kompany, szybko powiedział innym klubom, aby uważały na wytykanie palcem Manchesteru City. Wierzymy, że Belg chętnie przejmie stery w Manchester City, niezależnie od tego, czy będzie to kara punktowa czy odpadnięcie z Ligi Mistrzów, czy kara finansowa.