Godin żegna się z Wanda Metropolitano

0
515
Atletico de Madrid Facebook

Diego Godin, środkowy obrońca Atletico Madryt, pożegnał się z klubem, w którym spędził ostatnie 9 lat i święcił największe sukcesy. Teraz przyszedł czas na zmianę otoczenia – Urugwajczyk przechodzi do Interu Mediolan, który lubuje się w kupowaniu piłkarzy Rojiblancos.

Godin rozpoczął swoją karierę w Cerro Montevideo, po czym przeniósł się do konkurencyjnego Nacionalu. W 2007 roku powędrował do Europy, by reprezentować Villarreal. Po kolejnych trzech latach zasłużył na transfer do Atletico. Rok później do klubu dołączył Simeone i zapoczątkował wspaniałą drogę klubu na szczyt. Madrytczycy zdobyli w końcu mistrzostwo kraju w sezonie 2013/14, po 18 latach przerwy, a także znaleźli się dwukrotnie w finale Ligi Mistrzów, gdzie jednak górą w obu przypadkach był Real Madryt.

 

Urugwajczyk mógł za to cieszyć się z innych europejskich pucharów. Na początek, w 2010 roku, udało mu się zdobyć Superpuchar Europy, po czym dołożył dwa kolejne trofea w 2012 i 2018, do których dostał się z zespołem za sprawą wygranych w Lidze Europy.

W Hiszpanii zdecydowanie dominowała (i wciąż dominuje) Barcelona i sąsiedzi z Madrytu, więc do gabloty poza mistrzostwem trafiły tylko Puchar Króla (2013) i Superpuchar Hiszpanii (2014). Atletico stało się za to słynne na całą Europę ze swojego stylu gry, który cechuje się walką do końca, skutecznością pod bramką rywala, a przede wszystkim żelazną obroną. Jej liderem od lat jest Godin, który teraz wzmocni i tak już silną defensywę Nerazzuri i dołączy do byłego kolegi z zespołu, Mirandy.