Gotowy do przejęcia Tottenhamu

0
32
Pochettino zastąpi Conte?

Antonio Conte wrócił z odpoczynku po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego na początku tego roku, ale nadal nie ma wyjaśnienia, czy Włoch będzie kontynuował grę w przyszłym sezonie. Jednak za kulisami osoba, która mogła stać się kluczową osobą, dokonała wyboru.

W świecie futbolu krążyły pogłoski, że Mauricio Pochettino otrząsnął się z ostatniego rozczarowania po tym, jak został wyrzucony ze Spurs w 2019 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak poprowadził klub do historycznego finału Ligi Mistrzów. Według gazety The Times, Argentyńczyk zasygnalizował, że przyjmie pracę, jeśli Conte zdecyduje się na pożegnanie z londyńskim klubem.

Czytaj: Cancelo ma kłopoty w Bayernie Monachium

The Times twierdzi, że Mauricio Pochettino jest otwarty na powrót do Tottenhamu Hotspur.

Musimy przyznać, że brakuje nam Tottenhamu pod wodzą Pochettino. Ponowne spotkanie brzmi jak najlepsze możliwe rozwiązanie dla drużyny Spurs, która nigdy nie dała sobie spokoju ani prawidłowego kierunku po tym, jak Daniel Levy i ekipa postanowili wysłać Pochettino za drzwi po zbudowaniu zespołu, którego obawiali się ich przeciwnicy na boisku.

Pochettino zna klub, ma do niego serce i zdobył doświadczenie w PSG, które przyda się w pracy w Spurs.

Czytaj: Liverpool, Manchester United, Tottenham śledzą tego piłkarza. Który klub zwycięży?

Mauricio Pochettino prowadził Tottenham Hotspur przez pięć lat. Rozstał się z klubem w 2019 roku, doprowadzając go między innymi do drugiego miejsca w Premier League w sezonie 2016-2017. Pod wodzą argentyńskiego trenera The Spurs zagrali też w finale Ligi Mistrzów w 2019 roku, w którym ulegli Liverpoolowi.

The Times informuje, że następcą Conte chętnie zostałby Pochettino. Były menedżer The Spurs chętnie wróci do byłej ekipy. Jeśli tak się stanie, taka opcja możliwa będzie dopiero po zakończeniu trwającej kampanii, gdy wygaśnie obecna umowa byłego selekcjonera reprezentacji Włoch.