Gotowy na nowe wyzwania. Gwiazda Liverpoolu na celowniku trzech klubów Premier League

0
23
Eddie Howe przewiduje „trudne lato” dla Newcastle oraz „brak gwarancji” dla Alexandra Isaka i Bruno Guimaraesa. (zdjęcie: Newcastle, Twitter)

Liverpool energicznie czyści środek pola. Alex Oxlade-Chamberlain odegrał rolę w sukcesie ostatnich sezonów, ale nie tak dużą, jak sobie wyobrażał, kiedy został sprowadzony z Arsenalu w 2017 roku. Teraz powinien być gotowy na nowe wyzwanie.

29-latek rozegrał w tym sezonie 12 meczów dla Liverpoolu, łącznie wyszedł na boisko 145 razy. To nie tylko brak formy i rywalizacja o miejsce sprawiły, że „Ox” nie wychodził na boisko, pomocnik przez lata zmagał się z wieloma kontuzjami.

Czytaj: Paweł Dawidowicz w Fulham czy Leicester?

To wyraźnie nie przeraża zalotników. Według Daily Mail, Brighton zapukał do drzwi w styczniu, aby podpisać kontrakt z graczem Liverpoolu, ale zdecydował się wycofać z negocjacji. Ponieważ kontrakt wygasał latem, klub zdecydował się poczekać. Teraz Brighton staje w obliczu silnej konkurencji o podpis Oxlade’a-Chamberlaina.

Według Daily Mail, zarówno Aston Villa, jak i Newcastle wyraziły zainteresowanie zawodnikiem, który podniósł największe trofea dla Liverpoolu.

Czytaj: Liverpool zaskoczony dużym zainteresowaniem Alexem Oxlade-Chamberlain